EN|RU|UK
Блоги Роман Насиров
  107  0

Як змусити бізнес заплатити додаткові мільярди? Кілька слів про "соціальну справедливість" від уряду.

Детінізація і підвищення ставки – це різні речі.

Вчора Кабмін ухвалив законопроект МінСоцПолітики про збільшення з 1 січня 2019 року величини бази нарахування єдиного соціального внеску з 55 845,5 грн (15 мінімальних зарплат) до 104 325 грн (25 мінімальних зарплат). Плюс введення диференціації зарплат залежно від кваліфікації робітників. Плюс регресивна шкала розміру ЄСВ для зарплати чи доходу, що перевищує максимальну величину.

За версією уряду новації підвищать якість адміністрування ЄСВ та дисципліну його сплати.

Міністр соцполітики на повному серйозі заявив, що з ЄСВ є дві проблеми: а) коли зарплати низькі і б) коли зарплати високі.

Тобто замість зменшення фіскального тиску на бізнес, повноцінної податкової та пенсійної реформи, Кабмін займається “удосконаленням адміністрування”, або як вижати з лимону більше соку. Це називається соціальна справедливість.

Підвищення мінімалки, яке я особисто просував, дало реальний ефект і виводило зарплати з тіні. Коли я очолював ДФС ми щороку збільшували надходження до бюджету на 50%.

А що ми маємо сьогодні? Мінімальна пенсія – 1452 грн. Прожитковий мінімум – 1777 грн. Мінімальна зарплата – 3723 грн. Пенсійну і Податкову реформи навіть не починали.

Пам’ятаємо, що на 1 серпня цього року у Пенсійному Фонді взагалі не було грошей на виплату пенсій. Це результат і наслідки роботи. А тепер цей же уряд вирішив латати дірки і закривати борги за рахунок бізнесу. Про таке раніше казали: “деякі люди гроші звикли у касі отримувати, а не заробляти”.Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх