EN|RU|UK
Блоги Владимир Грицай
гендиректор ЛЭО
  463  0

До Фірташа - по гроші

Луганські енергетики прохають Дмитра Фірташа розрахуватись за електроенергію для Сєвєродонецького "Азота". Найбільший завод на підконтрольній Луганщині з березня 2017 року заборгував за електрику 117 млн грн. Знеструмлення хімічного гіганта призведе до екологічної катастрофи, а статус-кво загрожує прифронтовому регіону поглибленням енергоколапсу. То як буде?

12 листопада Луганське енергетичне об'єднання (ЛЕО) звернулось до засновника холдингової групи "Ostchem Holding AG" Дмитра Фірташа з проханням вирішити питання сплати боргу Сєвєродонецького "Азота" за спожиту електроенергію в розмірі майже 117 млн грн. Копію листа також направлено керівництву Сєвєродонецького "Азоту", яке ігнорує договірні зобов’язання та домовленості по сплаті боргів, досягнуті в липні 2018 року.

Зазначимо, що ще в липні 2018 р. Луганське енергетичне об'єднання пішло назустріч Сєвєродонецькому Азоту та під'єднало до електромережі всі живильні лінії, потрібні для початку роботи заводу. Зі свого боку Азот надав гарантії щодо 100% оплати поточного споживання.

Чому так сталося, хоча дане підприємство вже на той момент мало великі борги перед ЛЕО? Сєвєродонецький «Азот» є найбільшим промисловим підприємством підконтрольної Луганщини. Запуск його виробництва є дуже позитивним з погляду на економіку регіону. Тому, звісно, в підтримку запуску активно виступила й Луганська облдержадміністрація. Та й луганські енергетики були зовсім не проти економічного зростання на Луганщині – разом із збільшенням споживання електроенергії та підвищенням зборів коштів. Також це мало дати можливість Азоту почати погашати борги.

Але сталося зовсім не так. Хімічний гігант запрацював, але його керівництво так і не виконало домовленості.

Станом на 1 листопада 2018 року борг хіміків за спожиту електроенергію складає 117 млн грн, з них більше 24 млн грн заборгованості Азот приростив за останні три місяці.

Ситуація катастрофічна – фактично, Сєвєродонецький «Азот» працює-«існує» за рахунок Луганського енергооб’єднання та його працівників з родинами. А наслідки відчуває вся підконтрольна Луганщина: рівень підготовки електромереж Луганщини до зими складає лише близько 20%, і енергосистема продовжує руйнуватись, неухильно наближаючи Катастрофу…

Тож, енергетики стоять перед дилемою – проблематично знеструмити навіть ті об’єкти заводу, які не мають екологічної броні. Як показує досвід таких знеструмлень (а він є) – власні енергомережі Азоту схильні до непередбачуваних ексцесів, як в цьому випадку. Це загрожує прифронтовому регіону страшною екологічною катастрофою.

Але й залишати ситуацію незмінною не можна. Бо ЛЕО саме виснажене дворічною фінансово-господарською кризою, і не може кредитувати споживачів.

В даній ситуації вже незрозуміло, до кого звертатись, та від кого очікувати допомоги/сплати боргів. Тому Луганське енергетичне об’єднання звернулося до того, хто в цьому випадку стоїть нагорі ієрархічної драбини - до засновника холдингової групи "Ostchem Holding AG" Дмитра Фірташа.

Якщо й пан Фірташ проігнорує нас – доведеться все ж ризикнути. Бо електрозабезпечення тих об’єктів Сєвєродонецького Азоту, що не мають екологічної броні, то не наш клопіт.

За електроенергію треба платити. Борги треба віддавати. Домовленості треба виконувати.

Тому 28 листопада енергетики будуть змушені знеструмити об'єкти даного хімічного підприємства.

Крапка.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх