EN|RU|UK
Блоги Олексій Бежевець
Адвокат, партнер Юридичної компанії «Правовий Альянс». Волонтер. Засновник Благодійного фонду допомоги захисникам вітчизни та їх сім’ям «Коло». Учасник бойових дій в складі добровольчого батальйону. Активіст ГО "Корпус захисників Революції Гідності".
  164  0

Платимо за електроенергію: і за себе, і за окупований Донбас

Цікавий тренд – фокус ЗМІ (а отже і суспільства) зміщується на що завгодно, навіть на цілком вірні та патріотичні речі (автокефалія церкви, ганебні псевдо-вибори ОРДЛО тощо), проте подалі від економіки і власне грошей. Які тим часом пиляють та активно витягають з наших кишень. Хіба правильні кроки в одному напрямку вибачають відвертий злочин в іншому?

Впала в око публікація «НКРЕКП забила на РНБОУ, щоб Ахметов отримав 714 мільйонів за поставку енергії в ОРДЛО» http://nashigroshi.org/2018/10/31/nkrekp-zabyla-na-rnbou-i-dopomohla-ahmetovu-otrymaty-700-miljoniv-kompensatsiji-za-postavku-enerhiji-v-ordlo/

Резюме просте: ми платимо за електроенергію за себе і окупований Донбас, себто за ту його частину, яка нічого не платить (чи платить «не тим і не туди»). І створена державна система прийняття рішень цілком нормально це допускає та покриває.

Класно зрежисована афера: РНБОУ приймає вірне рішення -  НКРЕП його формально не виконує – суд підтверджує, що невиконання рішення має місце, отже треба платити – ДТЕК Ахметова отримує відповідні компенсації. А хто кому та скільки фактично заплатив на окупованій частині Донбасу (дуже сумніваюсь, що в ОРДЛО комунізм і електроенергія безкоштовна)  - лишається взагалі поза рамками. Тобто, фактично ми з вами заплатили 714 мільйонів гривень «бо так ся стало». НКРЕП змінило керівництво (колективне «недопрацювання» попередників вже не актуальне). Крайніх немає?

Цитую рішення Верховного Суду України від 18.10.2018 по справі № 805/1225/15-а:

«Натомість зазначеним рішенням РНБО саме відповідачу рекомендовано змінити порядок забезпечення та оплати за спожиту електроенергію з врахуванням припинення розрахунків учасниками оптового ринку електроенергії України, що здійснюють діяльність на територіях проведення АТО. Така рекомендація була обов'язковою для відповідача [НКРЕП] передбачала прийняття ним у визначені строки відповідних рішень або внесення змін у раніше прийняті рішення чого відповідачем зроблено не було».

Он як. Тобто, суд (остання найвища інстанція!) таки встановив винних. І що? Панове детективи НАБУ, прокурори САП - чи немає тут складу злочину? Чи й наша правоохоронна система є складовою механізму «вкрав красиво  - живи спокійно»?


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх