EN|RU|UK
Блоги Ольга Решетилова
Координатор у Медійна ініціатива за права людини
  631  1

Чому східні регіони були злиті опоблоку

Уже кілька людей після нашого ефіру у Marina Daniluk-Yarmolaevaзапитують мене, з чого я взяла, що східні регіони були злиті опоблоку.

Я трохи здивована, що люди цього не знають. Або забули. Або не хочуть знати. Але для цього у вас є я - розповім, нагадаю, аргументую і не дам забути. Отже, наш з Roman Sinicyn суботній ефір тут https://bit.ly/2K0fKzS  Він присвячений питанню Хто замовив Катю Гандзюк? і нападам на активістів. А говорити про це, не торкнувшись регіонального аспекту, як ви розумієте, неможливо. Сорі, може, ми не зовсім зрозуміло висловлювались. Здавалося, що це очевидні речі. Тож давайте повторимо.

Це 2015 рік.
https://bit.ly/2PlgK7v
Інтерв'ю з Віталій Шведов. Тоді він ще був членом БПП і головою Лисичанської ВЦА.
Віталік прямо говорить: ей, рєбята в Києві, або ви щось робите, щоб нас підтримати, або прийдуть риги і нам буде погано.

Після того ще були звернення Шведова до президента, була боротьба з усіма головами обласної ВЦА... Це вже він сам краще розповість.

А це 2016 рік. Довибори до ВР на Луганщині.
https://bit.ly/2JXBRXx

На тих виборах переміг Сергій Шахов, балотувався від "Нашого краю". Колишній риг, в минулому стаханівський валютчик з неабиякими політичними амбіціями.

Кандидат від БПП Денис Денищенко тоді набрав аж 1,2% голосів. І після виборів написав заяву про вихід з партії. Тому що партія на виборах не надала йому жодної підтримки, фактично Денищенко, кандидат від провладної сили, залишився сам на сам проти решти 106 кандидатів.

Натомість весь адміністративний ресурс АП був кинутий на підтримку Шахова. До речі, вбитий рік тому депутат Сєвєродонецької міськради Сергій Самарський від БПП , тоді підтримував Шахова. Здавалося б, для Сергія Шахова має бути принциповим розслідування справи Самарського. Проте... вбивці Самарського досі не знайдені.

Показовими були і місцеві вибори 2015 року. Тобто їх дуже вибіркова відсутність у деяких містах Донбасу. В Костянтинівці, Торецьку, Бахмуті, Щасті та деяких інших містах вибори не проводились, хоча на той момент у проукраїнських сил були хороші шанси на перемогу. А при владі в цих містах залишились ті самі люди, які в 2014-му виходили на мітинги з георгіївськими стрічками або просто самоусунулись від прийняття рішень (як наприклад, вічний мер Бахмута Олексій Рева, який побудував сімейну бізнес-імперію з власністю в Криму).

Зрозуміло, що в такій ситуації проукраїнські сили опинилися під ударом. Чого варта лише історія, коли просто на засіданні міськради в Торецьку охорона нардепа від опоблоку Ігоря Шкірі побила місцевих активістів і журналістів.
https://bit.ly/2qFwrHM

Проте ця історія, як і інші кейси нападів на активістів на Донбасі, досі не розслідувана поліцією. Поліцією, яка десятиліття до того була під контролем екс-мера Торецька Володимира Сліпцова, який будучи обвинуваченим у державній зраді, зараз знаходиться на волі. Більше про феєричного Сліпцова і його ставлення до місцевих активістів тут: https://bit.ly/2Di2ipF

У вас іще виникає питання, в чому полягає відповідальність центральної влади за напади на активістів у регіонах?

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх