EN|RU|UK
Блоги Євген Власенко
член виконкому Європейської лотерейної асоціації
  213  1

Золотий унітаз у галереї Гуггенхайма – що спільного з лотереями Нью-Йорка?

В музеї Гуггенхайма в центрі Нью-Йорка є маленька кімнатка, а до неї завжди довга черга. Бо там за дверими… золотий унітаз. І це не просто виставковий експонат - ним можна користуватись. Я б навіть сказав, що можна і на ньому, і в нього. Але навіщо?

Автор проекту Мауріціо Каммелан хотів показати, що не золото головне в житті. Сенс цієї інсталяції, як кажуть у музеї, в тому, щоб дати широкій громадськості доступ до розкоші, яка начебто призначається для горезвісного 1 відсотка. Тобто, головне – це країна рівних можливостей. І золотий унітаз, хоч він і один, унікальний, але для всіх, для громади.

Так само думка про громаду та намір зробити розкіш доступною є основою філософії американських лотерей.

А як саме лотереї відкривають нью-йоркській громаді двері до розкішного життя? І не йдеться про букмекерство чи гральні автомати. Ці лотереї - спокійні сімейні ігри, як то Powerball або Mega Million. За два долари у людини з’являється надія виграти купу грошей і здійснити свою американську мрію.

Але якщо житель штату не виграв – то чи вважається, що він програв? Ні. В нього так само залишається можливість знайти свій шлях до успіху.

І ось тут стає очевидною роль лотерейного бізнесу у житті американців - 4,5 мільярди лотерейних грошей тільки штату Нью-Йорк щороку використовуються на розвиток освіти. Але чи є Нью-Йорк унікальним? Ні, так само це працює, скажімо, в Південній та Північній Кароліні, Теннессі та багатьох інших штатах. Лотереї там навіть так і називаються: освітні.

Ось так працює американська система: кожний має можливість здійснити американську мрію - якщо не через лотерею, то через освіту.

Тому в Нью-Йорку я бачив чергу не тільки в музеї Гуггенхайма, але й в магазинах до лотерейних терміналів. Два долари кожного американця йдуть на велику справу, яка робить Америку Америкою: країною з найвищим рівнем університетської освіти і найбільшою кількістю Нобелівських лауреатів.

А поки ми в Україні можемо тільки мріяти про університетські пам’ятні дошки з переліком стипендій для студентів та наукових проектів талановитих українських вчених, реалізованих на гроші від лотерей.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх