EN|RU|UK
Блоги Сергій Кузьміних
Ініціатор створення Фонду братів Кузьміних, який майже за два роки свого існування по допомозі пораненим та полоненим заслужив довіру українців не тільки в рідному місті, а й по всій Україні.
  76  0

Культура благодійності в Україні

Бажання допомогти своєму ближньому має бути розвинене у кожній людині. Українці у своїй більшості, при вигляді тих, хто потребує допомоги, надають її, керуючись принципом «бачу - допомагаю». Тобто, основна частина населення відчуває довіру виключно до реально існуючих об'єктів, яких можна побачити: діти, котрі просять милостиню; бабусі біля церкви; бродячі тварини. Благодійні фонди та громадські організації, як правило, викликають недовіру у наших громадян, оскільки при взаємодії із представництвами, людина не бачить реально потребуючих.

Розвиток почуття співчуття в Україні.

Україна, у порівнянні із країнами ЄС, менше тяжіє до допомоги іншим. Байдужість і недовіра – головні причини відставання від європейських держав. Основні питання, які виникають при контакті із благодійними організаціями: кому і з якою метою збираються кошти. Українці звикли вважати, що матеріальна допомога необхідна лише хворим, котрим потрібне дороге лікування за кордоном. Але подібними проблемами має займатися держава (якщо мова йде про розвинені країни). В Україні цю відповідальність взяли на себе благодійні організації, включаючи сприяння у лікуванні постраждалих в зоні АТО.

Якщо порівнювати ставлення українців до благодійних компаній сьогодні і, наприклад, у 2013 році, коли країна не підозрювала про настання військового конфлікту, то на поточний момент люди стали більш уважними до проблем інших, але цей показник, все одно, нижче, ніж, припустимо , в Нідерландах або Штатах.

У 2013 році в Україні було зареєстровано понад 12 000 благодійних організацій, і тільки близько 100 з них діючі. Виходить, що на 450 тис. населення припадав лише 1 фонд. У Нідерландах в той час 1 фонд на 100 осіб. Ситуація у 2018 році по Україні істотно змінилася у кращій бік: за фактом 17 726 благодійних центрів, з них активні 500 – 1000. Як правило, більшість фондів – це політичні, релігійні, олігархічні організації та існуючі, завдяки грантам іноземних благодійних фондів.

Важливо звернути увагу на те, що до місії волонтерських центрів не входить виховання громадян культурі благодійності. Філантропія важлива, адже байдужість руйнує моральність. Милосердя та співчуття формують в людині і в нації в цілому найкращі якості.

Що мотивує українців допомагати?

Співчуття виникає до слабких, безпорадних, хворих людей, частіше дітей. Згідно із дослідними даними, населення вважає, що найбільшої матеріальної допомоги потребують діти-інваліди або з тяжкими захворюваннями; на другому місці – діти-сироти; далі – українська армія; і останні – дорослі-інваліди.

Головний мотивуючий момент – упевненість, що пожертвування дійдуть до адресата. У той же час переконаність у зворотному відштовхує людину брати участь в добродійності. Відповідно, для народу важливі прозорі взаємозв'язки із волонтерськими організаціями, з метою побудови довірчих відносин. Людині необхідно чітко знати, на які потреби, кому і яка сума пожертвування необхідна. Узагальнені фрази «дітям», «військовим» слабо працюють. Громадянам важливо чітко розуміти, що кошти підуть, наприклад, для покупки реабілітаційного обладнання у конкретну лікарню для лікування дорослих та дітей з певними захворюваннями.

Потреба в пропаганді культури благодійності.

Україна вкрай потребує виховання культури благодійності. Людина повинна усвідомлювати, що творити добро так само приємно, як і отримувати його. У 2014 році група небайдужих вирушили на Майдан, що спричинило за собою зміни у структурі державної влади; в той же рік сформувалися добровольчі батальйони для чинення опору збройного захоплення на Сході України; і зараз українцям важливо розвивати дух добра і єдності: згуртовану націю ворогу не перемогти!

Допомагати це природньо!

Адже своєю допомогою ми можемо змінити долю людини потребуючої!

Нагадаємо, Реабілітаційні Центри Фонду братів Кузьміних активно працюють, безкоштовно допомагаючи українським бійцям, які постраждали в ході бойових дій на Сході України, відновити втрачене здоров'я, отримати психологічну підтримку, а також юридичний супровід.

Більше про нашу діяльність за посиланнями:

http://kuzminykh.org/

https://www.youtube.com/channel/UCgKveeYOgEHdSphUGLQN0UA/videos

https://www.facebook.com/FundKuzminykh/

Для всіх бажаючих підтримати нас:

Картковий рахунок
5169 3305 1042 2691
отримувач Кузьміних Сергій Володимирович
АБО
БО Міжнародний благодійний фонд братів Кузьміних
ЄДРПОУ 40054313
р/р 26004055802514
Житомирське відділення ПАТ Приватбанк
МФО 311744
+380 63 211-52-60
+380 96 691-66-31


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх