EN|RU|UK
Блоги Роман Насиров
  126  2

Авто на "єврономерах": цю проблему уряд мав вирішити давно.

Машини на єврономерах – як доріжки і газони за часів Радянського Союзу.

Пам’ятаєте, коли у “совку” робили газони і укладали плиткою доріжки? Їх чомусь завжди робили за відірваною від реального життя схемою. Замість того, щоб покласти плитку там і тими стежками, де хай би і навпростець ходять люди. Повний відрив від реальності.

Сьогодні ситуація з авто на єврономерах ще більше нагадує анекдот про розумних і красивих.

Це я про наш уряд. Начебто всі розуміють, що є проблема, яку треба було давно почати вирішувати. Але Кабмін робить вигляд, що проблема є, але якось воно має вирішитись, з часом, колись, якось розберемося.

На щастя, народ України навчився розмовляти із владою. Великою ціною. Тепер уряд має почути людей. І врегулювати законодавчо можливість і умови для кожного громадянина мати автомобіль. Держава існує не для того, щоб створювати проблеми. Все навпаки.

На сьогодні всі автівки на єврономерах знаходяться у режимі тимчасового ввезення. Уряд активно просуває ідею про фінансові гарантії і штрафи за невиконання ще не ухваленого закону. У мене питання: кого і за що штрафувати? Хто і що має гарантувати державі, яка пручається і не дає можливість людині, яка заробила якісь гроші, купити машину?

У нас в Україні немає автопрому. Крапка. Немає чого захищати. Це потрібно визнати і подумати про людей. Не може уряд дати більше людині сьогодні – треба давати можливості. Кожен українець своє працею заробляє на життя, на свою родину. Мати машину для сім’ї – це норма для європейської держави. Звідси починається наша Європа. З того, що уряд повинен знайти можливості вирішити проблему машин на “єврономерах”.

Спільні з литовцями і поляками бази даних, реформування митних процедур, податкова реформа – це абсолютно реальні задачі, які можна вирішити. Питання в тому, яка мета і задачі. Якщо задача дати можливість кожному українцю мати машину – всі без виключення процедури і нюанси можна вирішити. Активісти з АвтоЄвроСила дуже чітко формулюють проблему: люди готові платити податок/акциз. Просто він має бути адекватний і економічній ситуації, і вартості авто.

Громадяни важко працюють, щоб годувати родини, ростити дітей тут, в Україні. Держава, уряд, зобов’язані дати всі можливості українцям жити і мати елементарний комфорт – житло і машину.

Проблему з авто на “єврономерах” потрібно брати і вирішувати: як ввозити, скільки платити мита, хто і за що відповідає. Потрібні єдині правила для всіх. Вмотивовані та в інтересах людей.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх