EN|RU|UK
Блоги Ігор Тинний
підприємець, співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики, член Ради з інновацій при прем'єр-міністрі
  191  0

У Швеції міста забезпечують теплом з біомаси та сміття

“Краще централізоване спалювання з професійною очисткою газів та високою трубою, ніж 9000 маленьких індивідуальних котлів і задимлене місто, як було тут раніше,” – заявив доповідач під час відвідання виробничого комплексу компанії Vattenfall у місті Uppsala, Швеція.

На думку шведів, перехід з викопного палива на отримання енергії від сміттєспалювальних заводів та  біо-ТЕЦ на торфі чи щепі, значно поліпшило екологічну ситуацію в країні. 

Для порівняння, нещодавно під час девелопменту невеликої біо-тец на агро-пелетах у Запорізькій області, зустрівся з тотальним нерозумінням місцевого населення.  Ховаючись від неефективного централізованого опалення, люди масово переходять на індивідуальне твердопаливне або електричне. Це часто (особливо у багатоповерхівках) є подвійною помилкою: і задихаються у чадних газах, і хибно вважають, що ціна на електроенергію для населення лишиться такою ж низькою. А в Уряду України не вистачає сміливості пояснити про неминуче зростання ціни на електрику для населення приблизно удвічі за наступні кілька років.

І трохи несподіваних відкриттів. До централізованої тепломережі у Швеції попадає також тепло від місцевого  крематорію. Як відомо, людське тіло складається переважно з рідини, тож потрібна температура понад 2000 градусів для якісного спалювання мерців. Прагматичним шведам шкода, що пропадає таке тепло і його пустили в міську мережу. Фраза «зігрій своїм теплом інших» -набирає геть іншого змісту.

На початку 90-их основними джерелами опалення і виробітку електроенергії були нафта та вугілля. Тепер - екологічно безпечне спалювання побутового сміття та біомаси. Спалювання природного газу займає у Швеції лише біля 3% у загальному балансі виробництва тепла, в той час як з біомаси 38% та зі сміття 10%. 

Робіть висновки.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх