EN|RU|UK
Блоги Роман Насиров
  146  1

Гарні новини: в Україну готові прийти інвестори

Гарні новини. Європейський банк реконструкції і розвитку затвердив нову стратегію співпраці з Україною на наступні 5 років. Особливу увагу інвестори приділятимуть інфраструктурним проектам, програмам у сфері торгівлі, енергетичної безпеки, а також розвитку приватного сектору бізнесу.

Я неодноразово наголошував на тому, що ключовим для української економіки є посилення міжсекторальної співпраці українського бізнесу з одночасною модернізацією управлінських процесів. Успішними реформи будуть тоді, коли на державному рівні зміняться принцип і процес прийняття управлінських рішень. В першу чергу в – економіці.

Ще один принциповий момент – створення здорового конкурентного середовища через здорову і чесну конкуренцію. Rule of Law має стати основним принципом у прийнятті управлінських рішень державою і не тільки.

Безумовно, всі ініціативи матимуть сенс і ефект виключно тоді, якщо в державі буде результативна боротьба із корупцією. На цьому особливо наголошують наші західні партнери.

Отже стратегічні напрямки, які вже цікаві інвесторам:

- Приватизація об’єктів державного сектору, стимулювання приватного сектору.

- Антикорупційні ініціативи.

- Посилення енергетичної безпеки.

- Збільшення потенціалу і стійкості у банківському секторі, розвиток і розширення небанківських фінансових каналів.

- Якісні зміни у сфері торгівлі та інфраструктури.  

Розвиток інфраструктури і посилення каналів і зв’язків між учасниками ринків – те, над чим дійсно потрібно працювати. Інвестори готові вкладати кошти і надавати інформаційну підтримку.

Така підтримка Україні зараз необхідна, як ніколи, щоб економіка почала зростати. Від уряду потрібні нарешті оперативні, конкретні, дуже предметні рішення. 

The EBRD Board of Directors has approved a new strategy for Ukraine which sets out the Bank’s priorities in the country for the next five years.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх