EN|RU|UK
Блоги Костянтин Богатов
член постійної комісії Київради з питань ЖКГ, депутат "Київської команди"
  938  0

Що не так з мировою угодою з "Нафтогазом"?

8 жовтня під час засіданні комісії Київради з питань житлово-комунального господарства розглядали мирову угоду між міським КП "Київтеплоенерго", державним "НАК "Нафтогаз України" та приватним ПАТ "Київенерго", в якій йдеться про виплату боргових зобов'язань на суму 2,4 млрд на користь "Нафтогазу". Обговорення комісії тривало майже півтори години, після чого угоду таки підтримали. Правда, з мінімальною кількістю голосів. В чому небезпека цієї угоди і які наслідки вона несе для киян?

Вважається, що завдяки цій угоді досягнутий суттєвий прогрес в переговорах щодо постачанню газу. Так, місту вкрай необхідний договір з "Нафтогазом" на поставку газу за цінами по "соцобов’язкам". Та деякі її ключові положення є сумнівними і суперечливими.

Сума боргу не є остаточною

По-перше, угода визначає, що неустойки, інфляційні нарахування, проценти річних (які вже нараховані) – не є предметом врегулювання мирової угоди. Окрім того, в декількох пунктах чітко прописано, що "Нафтогаз" не відмовляється від них і залишає за собою право звертатись по них до суду. Тобто сума боргу не є остаточною і розмір потенційних пені та штрафів нам невідомий.

По-друге, "Київтеплоенерго" приймає на себе кредиторську заборгованість перед "Нафтогазом" на основну суму (чиста ціна газу) в розмірі 2,4 млрд. В той же час дебіторська заборгованість, яку передає "Київенерго" на погашення цього боргу, також становить 2,4 млрд, але включає в себе нарахування (пеню та штрафи), які ще не підтверджені ні споживачами, ні судами. Тобто виникає певний дисбаланс між якістю боргів, адже розмір дисбалансу нам невідомий. Опосередковано це підтверджується передачею місту відповідальності по виконанню 26-ти договорів, по яким зараз заборгованість перед НАК не зафіксована. Отже, "Нафтогаз" передбачає там потенційне її виникнення.

По-третє, в кількох пунктах вказано, що міське "Київтеплоенерго" має сплатити суму боргу "Нафтогазу" незалежно від того, на яку суму і в який період збере борги "напрацьовані" приватним "Київенерго", чи взагалi "Київенерго" передасть місту джерело його погашення, яким є дебіторська заборгованість.

Цей пункт є найбільш болючим та потенційно небезпечним для міського бюджету. Яким чином в останні два сезони "Київенерго" "формував борги" за тепло багатьом киянам відомо не з чуток. В усіх випадках, коли я, як депутат, втручався в розборки між мешканцями та "Київенерго", були на 100% доказані фіктивні нарахування. Якщо ця ситуація має масовий характер, то реальний розмір прийнятих боргів мешканців буде суттєво меншим прийнятого боргу перед "Нафтогазом".

Дотації для відомого олігарха

Не складно передбачити, що після підписання "мирової" угоди, ми можемо спостерігати судові справи за позовами "Нафтогазу" до "Київтеплоенерго" по стягненню неустойки та інших нарахувань на борг, який вже визнаний за комунальним підприємством вказаною угодою. В той же час стягнення в повній мірі дебіторської заборгованості перебуває під питанням. Все це, скоріш за все, призведе до виплати сотень мільйонів боргових зобов’язань з міського бюджету, тобто з кишені кожного киянина. І кожна гривня заміщення боргу з бюджету буде являтись дотацією від мешканців відомому олігарху.

Про все це я казав під час засідання та мене не підтримали. Голосами інших членів комісії текст дуже "мирової" угоди, з якою ви можете познайомитися тут, затвердили.

Костянтин Богатов, член постійної комісії Київради з питань ЖКГ, депутат "Київської команди"

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх