EN|RU|UK
Блоги Олександр Поліщук
Генерал-майор запасу, військовий дипломат, член партії УКРОП
  213  0

Вибухи в Ічні: чи покарають винуватців?

"Пригоди" на військових арсеналах, тим паче на таких великих, як у Калинівці, Балаклеї, а тепер ще й в Ічні, відбуваються з дивною системністю. Щоразу за такі випадки когось карають, але все це – люди не з першого ешелону влади.

За численні пожежі та вибухи на об’єктах ЗСУ було звільнено лише одного високопосадовця – заступника начальника Генерального штабу генерал-лейтенанта Володимира Хижого, який мав здійснювати контроль за військовими складами. Та навіть такі "покарання" насправді можуть виявитися звичайним окозамилюванням. Наприкінці вересня Харківський апеляційний суд залишив у силі рішення про поновлення на посаді начальника арсеналу зберігання боєприпасів у Балаклеї Сергія Кравченка, якого звільнили після вибухів на території складів. Тому я не думаю, що цього разу будуть зроблені серйозні висновки, які призведуть до звільнення когось із першого ешелону. Результати службового та кримінального розслідування відомі вже сьогодні. Їх просто перепишуть із матеріалів попередніх справ щодо знищених складів у Сватовому, Балаклеї тощо. Знову винуваті "стрілочники".

Я не виключаю, що причиною вибухів могла стати диверсія або саботаж. Однак це жодним чином не знімає провини з посадовців. Річ у тім, що чинна влада ухвалила чимало рішень щодо посилення охорони та вибухобезпеки на військових складах, які на практиці не виконуються. Щоразу після чергових вибухів на місце події виїжджають комісії, які здійснюють перевірки та намагаються розібратися в деталях, але в результаті ситуація повторюється.

Це означає, що всі ці заходи лише формальні, по суті ніхто не розбирається в ситуації. П’ятий рік війни не залишає місця для виправдань на зразок ДРГ противника, ворожий безпілотник, сигнальна ракета. Маячня, безпринципність та злочинна недбалість. Існує велика ймовірність того, що подібні випадки повторюватимуться, якщо влада не вживатиме кардинальних заходів. Потрібно змінити саму систему підходу до зберігання боєприпасів і зробити її такою, як у країнах НАТО.

На моє переконання, додаткову небезпеку створює факт проживання цивільних осіб на території військових складів. Держава не забезпечує відселення колишніх військових після їхнього звільнення. Тож вони часто продають свої житла громадянам, які не мають жодного стосунку до ЗСУ. Крім того, на багатьох складах роками зберігаються непридатні боєприпаси, які свого часу були передані приватним компаніям для утилізації.

Тобто на цих складах зберігаються боєприпаси тих, хто не має жодного відношення до Збройних сил. Це – додатковий фактор небезпеки. У частини цих боєприпасів закінчився термін придатності. Їх давно треба було знищити, але на це немає грошей.

Разом з колегами з УКРОПу ми звертаємося до української влади і вимагаємо негайно відправити у відставку начальника Генерального штабу Віктора Муженка та міністра оборони Степана Полторака, створити у парламенті Тимчасову слідчу комісію з розслідування інциденту на арсеналі у Чернігівській області, а також заборонити органам державної влади під час війни проводити будь-які святкові заходи. Заощаджені кошти мають бути спрямовані на ліквідацію наслідків і допомогу постраждалим від вибухів на складах боєприпасів, що мали місце впродовж останніх років (у Сватовому Луганської області, Балаклеї на Харківщині, Калинівці Вінницької області та поблизу Ічні у Чернігівській області).

Зі свого боку "Українське об’єднання патріотів – УКРОП" на Чернігівщині й Сумщині організувало збір необхідних речей для допомоги евакуйованим.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх