EN|RU|UK
Блоги Юрий Андреев
Голова ГО Національного руху "За трансплантацію"
  285  0

Гроші на лікування важкохворих пацієнтів у МОЗу все ж таки є. (+відео)

Під тиском громадськості та народних депутатів чиновники МОЗу все ж таки знайшли кошти на лікування важкохворих українців. Але на всіх пацієнтів все одно не вистачить. 

Сьогодні на засіданні бюджетного комітету народні депутати погодили МОЗу перерозподіл коштів, у тому числі спрямування 101 мільйона гривень на програму лікування за кордоном.

З однієї сторони – можна радіти, адже частина коштів для порятунку людей є.

Але у цієї маленької перемоги гіркий присмак. Чому?

1. У черзі на лікування за кордон знаходиться 91 пацієнт (додатково, вчора було засідання профільної комісії, де розглядали близько 30 заяв, а отже у черзі теоретично вже щонайменше 120 осіб). У середньому, вартість 1 операції за кордоном – 3 мільйони гривень. А отже, попри брехню Ковтонюка на Кабміні, цих коштів вистачить не на всіх. Поїде на лікування кожен третій… Що робити тим, на кого коштів не вистачить?
2. МОЗ вперто не хоче перерозподіляти кошти, на які вказує Мінфін. Більше того, МОЗ називає це фейковою інформацією. Тобто, команда пінгвінів, деякі з яких навіть не мають освіти, запевняють, що головний фінансист країни бреше. Чи не привід для Мінфіну, підняти питання компетенції чиновників МОЗ на засіданні Уряду?
3. Кожної миті ми можемо втратити когось, хто очікує допомоги від держави. І, як і минулого року, родичі важкохворих мають блокувати державні установи, щоб бути почутими.

Представники Міністерства таки визнали, що у них є залишки…. На жаль, наразі «від серця» вони готові відірвати лише 101 мільйон гривень для порятунку важкохворих. Цієї суми не вистачить, щоб врятувати всіх. 

Дивно те, що ще півтора місяці тому ці чиновники били себе в груди і заявляли, що коштів у міністерства немає. Але резонанс, намети під МОЗ та спроби штурму міністерства – і дивним чином частина коштів таки знаходиться. Ці чиновники могли спокійно, хоча б цю суму – 101 мільйон гривень – перерозподілити ще у середині серпня. Можливо, це врятувало б батька трьох дітей Володимира Скрипова. Та замість цього, у профільному міністерстві обрали іншу тактику – ігнор.

Також, представники Рахункової палати України палати надали свої пропозиції для МОЗу. У вересні ЮНІСЕФ повернув до бюджету 91 мільйон гривень, отриманий авансом у 2015 році на придбання вакцин. Окрім того, МОЗ має повернути 76 та 279 мільйонів гривень авансу, які МОЗ у 2015 та 2016 роках перерахував міжнародним організаціям, які мали займатися закупівлею ліків, але ці гроші не використали. Наголошую, що це кошти, які ПОВЕРТАЮТЬСЯ в бюджет, як залишки з інших років, і аж ніяким чином це НЕ ПРИЗВЕДЕ до зменшення закупівлі вакцин для українців! Це пишу спеціально, щоб не було маніпуляцій з боку команди пінгвінів.

І, звісно ж, є ще 900 мільйонів гривень, які лежать на рахунку МОЗ і в кінці року будуть повернуті в держбюджет. Чому? Бо виявилося, що реформа йде не такими вже й ударними темпами, і ці 900 мільйонів МОЗ не встигне використати до кінця бюджетного року. Звісно, чиновникам міністерства вигідніше ці кошти потримати на рахунку, і в кінці року повернути до бюджету під соусом «економії», що дасть привід виписати ТОП-чиновникам МОЗу премії) І це в той час, коли помирають люди…

101 мільйон гривень – перемога, але маленька. Проміжний етап. Нехай пінгвіни і не сподіваються, що на цьому всі заспокояться. У МОЗ бояться, що коли почнуть трясти Мінфін і Казначейство, то отримають кримінальні справи. Так от, дорогенькі, за ваші діяння, лава підсудних вас чекає так, або інакше.

Дякую народним депутатам за сьогоднішнє засідання.
Ви змушуєте чиновників Міністерства охорони здоров’я відірвати дупи від стільців і таки починати працювати.
Дякую Валерій Дубіль за його велике добре серце і намагання допомогти простим людям. Дякую Валерії Заружко за підтримку пацієнтів. Дякую всьому комітету з питань охорони здоров'я та особисто пані Богомолець. Дякую Андрію Павелку та всім членам парламентського комітету з питань бюджету за розуміння проблеми і намагання її вирішити. Дякую представникам Міністерства фінансів та  Рахункової Палати. Переконаний, що всі разом ми все ж таки дотиснемо МОЗ і змусимо чиновників виконати свою роботу.

Засідання робочої групи ще не закінчилися. Гроші будемо шукати і надалі. Вкотре виявляється, що МОЗу варто звернутися, і перерозподіл коштів погодять. Варто лише запхнути свою гордість подалі і почати працювати в інтересах пацієнтів.

Частина мого виступу на засіданні комітету:


Виступ народного депутата Валерій ДубільКомментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх