EN|RU|UK
Блоги Петро Олещук
Політолог
  497  2

Феодальний контроль "ринку" в Україні

Отже, прекрасний приклад того, як Україна вчергове потрапляє в об’єктив європейських ЗМІ.

На початку року румунська компанія заявила про намір відкрити представництво у Молдові та в Україні. У сусідів офіс вже є. У нас – немає.
Не врахували румуни одну деталь – на нашому феодальному ринку є "священні монополії" майже на все. Зокрема, у випадку медикаментів – це "Дарниця" друга генпрокурора та президента Г. Загорія (ну і нардепа, звісно).

Візьмемо тільки події, які висвітлювала преса. 2012 рік - заборона ряду імпортних вакцин, аналоги яких хотів випускати Загорій. 2013 рік - заборона словацького "Мілдронату". Теж заміну мала "знайти" "Дарниця". Той же рік - австрійська Megainpharm звинуватила "Дарницю" у порушенні прав інтелектуальної власності на свій препарат. Далі на іноземців чекали чотири роки українських судів, тих самих, "дружніх" до Адміністрації Президента та її друзів. Зараз український підрозділ французької фармакоманії Sanofi, оштрафований АМКУ у кінці 2017 року на 70 млн грн, скаржиться на особливу увагу "конкурентного відомства" саме до іноземного бізнесу.

Я не здивуюся, якщо тепер вже румуни не можуть отримати якийсь папірець, щоб зайти в Україну. І це привертає увагу європейської преси. Досить згадати, що на виборах 2014 року Гліб Загорій обіцяв зробити з АМКУ "ключового економічного регулятора". Цікаво, чи вдалося реалізувати цей проект. Судячи з дій – вдалося. І не без ще одного друга Загорія – Б. Ложкіна.

АМКУ, звісно, говорить про рівне ставлення до всіх. Але нехай його співробітники спробують купити у Дарницькому районі медичний препарат не фірми "Дарниця".

А це не лише проблема окремих іноземних виробників. Це: 1) питання феодального контролю "ринку" в Україні, де не можна просто так зайти "чужому" і все поділене; 2) питання прав громадян на вибір того товару, який потрібен їм, та створення умов для конкуренції; 3) питання ставлення до України як до нормальної, чи не нормальної країни.
На прикладі однієї сфери питання виходить на міжнародну арену. Поки досить обережно, але що буде далі?

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх