EN|RU|UK
Блоги Олександр Подвишенний
блогер, громадсько-політичний діяч
  217  0

Захист добровольців - безпека України

2 жовтня 2018 року депутати Верховної Ради України у першому читанні підтримали законопроект №3433 від 09.11.2015 року щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України). Авторами цієї ініціативи є Андрій Білецький, Ігор Луценко, Олег Петренко та інші парламентарі.

Отож, за відповідне рішення захистити воїнів-добровольців проголосувало 252 народних депутати. Жоден із решти не висловився проти. Відповідно до закону "Про Регламент Верховної Ради України" наступне голосування у другому читанні має відбутися через чотирнадцять днів. За цей час профільний комітет має внести всі правки та зробити необхідні зауваження. Судячи з виступів у сесійній залі, депутати остерігаються добровольців, адже ті по суті непідконтрольні системі. Представники від БПП однією з основних вимог висловили вступ воїнів-легіонерів до лав Збройних Сил України або ж Національної гвардії. Але таке рішення має бути за покликом серця, адже ті люди, які покинули свої країни, щоб захистити наш край заслуговують, як мінімум, на право вибору.

Як відомо, напередодні цього голосування по всій Україні прокотилася хвиля обурення, пов’язана з тим, що Генеральна прокуратура України на чолі з Юрієм Луценком екстрадувала до Росії добровольця чеченського походження, який не перший рік захищав суверенітет та державну цілісність України. За такі дії ФСБ РФ відкрила стосовно нього кримінальне провадження. Це була шокова новина, адже з 2014 року це перший офіційний контакт між українськими спецслужбами та відповідними органами країни-агресора. Громадське суспільство, учасники бойових дій, патріотично налаштовані політики одразу висловили незгоду з такими діями, через що в урядовому кварталі Києва сталося кілька потужних сутичок між правоохоронцями та ветеранами російсько-української війни. Генпрокурор Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook заявив, що "Т. Тумгоєв, справа якого за "червоною карткою" Інтерполу розглядалася 2 роки, ніколи не заявляв про свою участь в АТО/ООС. Протягом цих 2 років він мав усі можливості виїхати в третю країну". Тобто людина, яка таємно від уряду РФ воювала на Сході України, мала публічно по всіх телеканалах оголошувати свою участь у бойових діях. І це після вдалих спецоперацій ФСБ стосовно Дениса Вороненкова, Аміни Окуєвої, Миколи Карпюка тощо. Та й узагалі, ми спостерігаємо абсурдні речі, адже добровольців на кшталт Тумгоєва депортують на заздалегідь відоме засудження, а терористів як-от Гнат Кромський, більш відомий як Топаз, відпускають по амністії на свободу, тим самим заохочуючи реваншистів знову узурпувати владу в Україні.

Також часто поширюваним міфом є те, що добровольці давно не воюють, а займаються мародерством і грабунками, серед них лише люмпен та втікачі-кримінальники. Чимось нагадує російську версію виникнення й існування Запорізької Січі. Очевидно, що методички незмінні. Серед добровольців не лише українців, а й іноземців, - багато інтелігенції, митців, людей з вищою освітою. Пригадаймо лише загиблого бійця Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор" Василя Сліпака, який був одним із найвідоміших оперних співаків світу та мав французьке громадянство.

Теперішня українська влада боїться добровольців, і правильно робить, адже цей клас воїнів важко підкупити, важко залякати та фактично нереально знищити. Війна породила новий тип свідомості в українців, дала їм зрозуміти власну вагу. Більше того, чому захисники України, які проливали кров за нашу незалежність, не мають права отримати громадянство в той час, коли державні мужі, які фактично привели державу до такого стану, нехтують Конституцією й мають не лише подвійне, а й множинне громадянство, тим самим нівелюючи його цінність.

Насамкінець, майже всі з проведених соціальних опитувань протягом останніх 4 років свідчать про те, що довіра суспільства до влади багато в чому знизилася, стабільною лише є прихильність до військовослужбовців, зокрема представників добробатів. Відтак, політикам перш ніж робити чергові кроки, варто серйозно зважати на цю статистику.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх