EN|RU|UK
Блоги Роман Насиров
  114  1

Керівник НАБУ зобов’язаний виконувати закон і звітувати не перед журналістами, а у парламенті

У нас в Україні тільки зараз формується справжнє громадянське суспільство, де поняття відповідальності, в тому числі політиків, набуває реального смислу. В той самий час навіть у не завжди досконалому, місцями недопрацьованому законодавстві зафіксовані і прописані процедури та механізми контролю за державними органами.

Одним із таких інструментів є інститут парламентського контролю – парламентські слухання, засідання комітетів і так далі. Такий інститут працює і є ефективним у більшості цивілізованих країн світу.

У Сполучених Штатах комітетські слухання - не просто формальна процедура збору інформації, заслуховування звітів чи пояснень по важливих суспільних проблемах. Фактично, це допит під присягою. І, за деякими винятками, все публічно, жорстко, однаково обов’язково для всіх, незалежно від посад.

Коли американці взялися розбирати на запчастини проблему втручання у президентські вибори через Facebook, запустилася машина юридичних процедур, на яких тримається американська демократія.

Марк Цукерберг - керівник і власник приватної компанії - більше 5 годин відповідав на запитання сенаторів. Його адвокати кілька діб готували свого клієнта до слухань. Там в принципі немає такого, щоб «не прийти» чи «перенести» звіт. Пам’ятаємо, що Цукерберг є приватною особою, він не є держслужбовцем чи працівником правоохоронних органів.

Національне антикорупційне бюро, створене за підтримки західних, американських партнерів, мало стати зразком нових правоохоронних органів. Натомість після трьох років так званої роботи НАБУ тепер потрібно думати, як повернути довіру громадян до антикорупційних органів і як все це виправляти.

Немає законів поганих чи хороших. Вони можуть бути недосконалі, тоді їх змінюють. Але штука в тому, що закони потрібно виконувати. І керівник Антикорупційного бюро зобов’язаний це робити, зобов’язаний звітувати, надавати пояснення, відповідати на прямі і конкретні запитання. Але не для журналістів і не на прес-конференціях, а перед парламентом, де за кожне слово він нестиме відповідальність. І там доведеться пояснити, на що народ України витратив мільярди гривень і чому керівник НАБУ, маючи величезні повноваження навіть для правоохоронного органу, не виконує законів.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх