EN|RU|UK
Блоги Роман Насиров
  222  5

Ми втрачаємо перспективи на нормальне життя в Україні, тому що економікою ніхто не переймається

Тенденція змінюється буквально на очах. Тепер українці їдуть на заробітки не тільки і не стільки до Польщі.

Цього року поляки видали на чверть менше дозволів на роботу громадянам України, ніж у 2017. А можливо про вже нема кому їхати. Але мова все одно йде про сотні тисяч українців! За перше півріччя 2018 - майже 700 тисяч заявок на роботу. Виїжджають цілими містами. Це втрачені людські ресурси, які працюють на розвиток інших держав.

Левова частка українців шукає заробітку на сезонних роботах. Некваліфікований персонал заробляє мінімальні зарплати, про захищеність їх прав, зрозуміло, не йдеться. Люди їдуть до Чехії, Угорщини, Скандинавських країн, працюють і живуть в умовах, на які погодитись можна, коли іншого вибору, щоб прогодувати своїх дітей, сім’ю, просто немає.

Другий вимір проблеми - ще більш небезпечний. До Польщі, а потім далі у Європу їде молодь. Вступає в університети, щоб інтегруватися у європейське життя повною мірою і більше ніколи не повертатися в Україну, де немає ні освіти на достатньому рівні, ні роботи.

За три останні роки кількість студентів з України тільки у польських вишах потроїлася. За офіційними даними сьогодні там вчиться уже більше 36 тисяч чоловік. Для розуміння, саме стільки студентів – у Київському політехнічному. Далі буде тільки більше. Вартість навчання у сусідів співставна із вартістю в Україні, а от перспективи порівнювати якось не серйозно. Повернутися додому з Польщі планують тільки 9% студентів, 29% планують жити у Європі, 26% ще не знають, до якої країни хочуть, але точно знають, куди не поїдуть - до України.

Ми щомісяця втрачаємо можливості і перспективи на нормальне життя в своїй країні, тому що економікою ніхто не переймається. Ситуація критична. Без термінових, кардинальних, відповідальних рішень уряду голосувати за цей уряд буде нікому.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх