EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції
  888  1

Чим зайнятий кіт, коли йому немає чого робити? А депутат?

Вчора на своїй сторінці у Facebook я лишив пост про новий законопроект, який було нещодавно зареєстровано у Раді. Він обмежує право вибору імені для дитини та встановлює обмеження для дорослих людей у зміні імені.

Умови такі, що якщо проект погодять, то імена вигаданих персонажів, географічних назв, титулів, хвороб, абревіатур, а також імен, що містять нецензурну лексику або ображають суспільну мораль, стануть табу для українців.

Я, звісно, розумію, що ініціатив у наших депутатів багато, але, по-перше, це фактично є однією з форм цензури (прямо забороненої Конституцією), по-друге, це обмежує право кожного українця на вільний вибір імені.

І ось я замислився, скільки реально в Україні є законів чи проектів, які є просто безглуздими, абсолютно недіючими. Тож поділюся з вами своїми знахідками.

Минулого року в Раді зареєстрували законопроект №7220, який зобов’язував усіх українців реєструвати своїх тварин, платити за реєстрацію 180 гривень. І якщо українець тільки купив кота або собаку, то зареєструвати їх потрібно буде впродовж максимум п'яти днів.

А з моменту реєстрації кожній тварині видадуть довічний порядковий номер, який доведеться прикріпити до нашийника. Але найцікавіше, що пропонували – штрафи: за неприбирання екскрементів собаки (від 850 грн до 1,7 тис. грн), за використання тварин для жебракування (від 5,1 до 20,4 тис. грн), за розведення безпородних домашніх тварин «на дому» (від 5,1 до 20,4 тис. грн), за відмову від стерилізації тварини (3,4 до 20,4 тис. грн), а також за продаж котів і собак з рук без документів (від 340 грн до 20,4 тис. грн).

У нас за порушення ПДР таких штрафів немає, деякі адміністративні правопорушення мають штрафи меншого розміру. Ні, я не маю нічого проти тварин, їх реєстрації та захисту. Але у якій галактиці живуть наші депутати, щоб стільки платити за свого кота/собаку?

Ще одна законодавча ініціатива – введення податку на речі з секонд-хенду. Фіскали роз’яснили, що до таких речей відносяться тільки ті речі, які здали в комісійні магазини. Також податком пропонують обкладати вже вживані техніку і меблі. Так, пропонували, аби комісійні магазини стягували з власника речі 19,5% від суми, вирученої від її продажу. Питання: хто тоді буде користуватись такою послугою? Такі магазини просто стануть ще одною тіньовою галуззю.

Але і це ще не все. Ще однією податковою ініціативою від уряду 4 роки тому була пропозиція від Держ. агентства з питань туризму про податок для українців, які вирушають за кордон, в розмірі 1% від мінімальної зарплати.

Передбачалося, що отримані кошти від введення податку (на той момент – 16,8 млн. грн) підуть на розвиток туристичної сфери. Але тоді зрозуміли, що це не дуже ефективно, тим паче після безвізу, і проект, на щастя, так і лишився проектом.

Для мене питання законодавчого процесу та навіть реєстрація законопроекту в Раді – це важливий та відповідальний процес. І я не розумію таких законодавчих ініціатив, які або порушують права українців, або взагалі не відповідають реаліям, або ж взагалі призводять до тінізації та, відповідно, ухилення від виконання норм. Тобто фактично проблеми не вирішуються, а лише створюються нові.

Тож давайте будемо мислити критично, думати, аналізувати, прораховувати кожен крок і навіть невеликі деталі і нюанси, аби законодавча підтримка була надійним гарантом для правового та розвинутого суспільства.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх