EN|RU|UK
Блоги Мирослав Гай
Керівник Благодійного Фонду Мир і Ко. Замголови Ради резервістів при генеральному штабі України. Офіцер запаса.
  2519  3

Я резервіст: найкращі збори за три роки

Про цьогорічні навчання резервістів можно буде писати багато.

Сьогодні наша збірна десантно-штурмова команда виконала останнє завдання цих зборів. ДШД - десантно штурмові дії. Ми десантувалися на МІ-8 у визначених районах та взяли під контроль важливі об'єкти інфраструктури, забезпечив проходження бригади через водні перешкоди.

Навчання добігають фіналу.

З точки зору тактичних дій та бойової підготовки - це найліпші збори за три роки.

Ми вивчали ази інженерної справи, та робили підрив власноруч підготовленої вибухівки, десантувалися з трьох різних типів повітряних суден МІ-8, Ан-26 та ІЛ-76, у різний спосіб. Проходили та відпрацьовували тактику дій десантно-штурмового відділення та взводу.
Здійснили повітряно-десантну підготовку. Виконали ДШД, про що йшло вище.

Інші підрозділи відпрацьовували рейдові дії, бойові стрільби тощо.

Більшість резервістів зробили дуже важливий крок, який певною мірою змінить їх, як особистість - здійснили свій перший стрибок.

А те, що ми отримали шанс, та не впустили його, десантуватися з літака ІЛ-76 - неймовірне щастя. Не всі контрактники мали такий досвід. Напевно це вперше за збори резерву і маю надію стане постійною практикою.

З позитивного досвіду стала робота з курсантами факультету ВДВ Військової Академії міста Одеса. Майбутні офіцери блискуче керували відділеннями резервістів, проводили навчання, допомагали при укладці парашутів, та загалом показали себе з найкращого боку. Зазначу, що хлопці вже переймають досвід НАТО, працюють у їх знаковій системі, та загалом приємно здивували навичками та спромоглися знайти спільну мову з набагато старшими товаришами резервістами, учасниками бойових дій.Звичайно є багато моментів, особливо з роботи тилового забезпечення, які треба поліпшувати та вивчати для приведення до відповідності 21 сторіччю.

Потрібно міняти норми забезпечення, починаючи від харчування до терміну носіння форми у різних родів військ при залученні до виконання завдань у тактичних умовах.

Та це окрема тема для дослідження та доповідних.

Загалом же, усі з ким я розмовляв і хто був активно залучений до виконання різних завдань з бойової підготовки, задоволені та відмічають, що це просто...

Просто СУПЕРОВІ збори.Особисто я, дізнався багато нового, та отримав безцінний досвід та товаришів, яких вже незабути, навіть коли б схотів)))

Бо не часто відліляєшся від борту в натовпі веселої компашки на швидкості 360-400 кілометрів на годину.Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх