EN|RU|UK
Блоги Юрий Андреев
Голова ГО Національного руху "За трансплантацію"
  1195  0

Супрун вашу мать! Скільки це може продовжуватись?

Завтра з 9.30 до 23.00 відбудеться прес-конференція під стінами МОЗу!!!

Це відчай і крик душі. Терпіти більше знущання мозу не можливо.

Сьогодні відбулося засідання робочої групи при Комітеті з питань бюджету щодо визначення джерел фінансового забезпечення здійснення заходів з лікування громадян України за кордоном у 2018 році. До цієї робочої групи входять народні депутати, представники МОЗу, Казначейства, Міністерства фінансів, Рахункової Палати.

Головним завданням цієї робочої групи було терміново віднайти кошти на дофінансування програми лікування за кордоном.

Ми всі сподівалися на позитивні результати. Але представники МОЗу прийшли зовсім не підготовлені. Без необхідних папірців та розрахунків, без інформації про залишки невикористаних коштів на програмах міністерства. Хоча народні депутати зверталися до Уляни Супрун із проханням представити конкретні пропозиції щодо джерел фінансування на цей рік. Вони навіть не знають, що офіційно в черзі вже не 91 пацієнт, а 90... Бо одна людина померла минулої суботи. Володимир Скрипов. 45 років. Він так і не дочекався допомоги...

Оскільки МОЗ показав свою неспроможність та некомпетентність, народні депутати, представники Мінфіну та Казначейства показали представникам МОЗу, звідки можуть бути взяті кошти.

Зокрема народний депутат Валерій Дубіль передав їм пропозиції перерозподілу невикористаних за підсумками 8 місяців коштів з бюджетних програм МОЗу на суму понад 240 млн грн. До речі, навіть представник Мінфіну говорить – гроші можна взяти з невитребуваних залишків з МОЗівського «реформаторського» експерименту на первинці. Резерви там є – на сьогодні понад 900 млн!  Те саме стосується і апарату Нацслужби здоров'я, яка ще не сформована. За 3 місяці своєї роботи вони використали тільки 7,6 млн грн з 194! Але МОЗ говорить, залишки будуть невеликі. Мабуть тому що для них важливіше піар-успіх «реформи», аніж допомога конкретним людям, які повільно помирають!

МОЗ пообіцяв проаналізувати нову інформацію – вже втретє. Про строки відповіді заступники Міністра так і не уточнили – просили надати її до наступного засідання бюджетного комітету.

Наголошую на тому, що ці кошти для порятунку важкохворих ні в якому разі ми не пропонували перерозподіляти з програм по допомозі іншим категоріям населення. Є безліч програм міністерства, які напряму не стосуються пацієнтів.

На сьогоднішній день єдиний спосіб швидко вирішити ситуацію – перерозподілити залишки невикористаних МОЗом коштів на інших програмах. Але представники МОЗу вперлися рогом і не погодилися на таких перерозподіл.

По факту нас всіх знову кинули. Сказали, що у них грошей нема. І немає можливості зняти кошти з інших програм. Максимум 36 млн.грн. з пілоту по трансплантації. І все.

Просять дати їм ще часу на пошуки. Але цього часу у пацієнтів просто немає. Рак не розуміє слова "почекайте"...

Я не знаю, що ще потрібно, аби чиновники зробили перерозподіл невикористаних коштів з інших програм.
Є гроші. Люди, гроші в МОЗі є!!! Є невикористані кошти на багатьох МОЗівських програмах, які вони реально не встигнуть використати до кінця року. Але немає бажання чиновників спасти людей.

Єдиний вихід для родичі важкохворих пацієнтів - блокувати МОЗ допоки вони не знайдуть кошти на лікування важкохворих.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх