EN|RU|UK
Блоги Валерій Пекар
Громадський активіст, викладач, підприємець
  2709  4

Кінець імперії близько

Кінець імперії - це коли ненависть між різними силовими структурами більше, ніж ненависть до зовнішніх ворогів. Тобто коли ФСБ, ГРУ, менти так ненавидять одне одного, що готові підставити один одного перед європейцями чи американцями.

В часи СРСР такого не було і не могло бути, бо над усіма - КҐБ, ГРУ, ментами - стояла панівна потужна сила, ЦК КПСС, а панівна ідеологія (хоч як би з неї не глузували) давала відчуття єдності. Зараз ні такої сили, ні ідеології немає, а система влади зав'язана на одну людину.

В термінах інтегральної динаміки: якщо ви міняєте синю (бюрократичну, ієрархічну, планово-адміністративну) структуру на червону (систему особистої влади) -- ви отримуєте більше влади, але водночас викидаєте на смітник ідеї та правила, які тримають систему докупи. За спиною червоного лідера відбувається багато такого, про що йому краще не знати. І закінчує червоний лідер на тому самому смітнику, куди він викинув ідеологію та правила.

До речі, це варто пам'ятати й українським політичним елітам, які цінують особисту відданість більше за вірність ідеології та правилам, а всі рішення люблять приймати особисто.

Але кінець імперії близько.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх