EN|RU|UK
Блоги Марія Томак
правозахисниця, координатор у Медійна ініціатива за права людини
  124  1

Я сьогодні іду на Банкову з вимогою розслідування всіх випадків нападів на активістів

Перед сьогоднішньою акцією на Банковій вважаю за потрібне сказати наступне.

Я знаю, що мої колежанки, які брали участь в узгодженні заяви та списку кейсів, розслідування яких ми вимагаємо,
до сьогоднішньої акції #нічнабанковій, дві ночі ці тексти та списки обшоворювали та дискутували в безкінечних чатах із представниками інших ораганізацій. Я їм за це вдячна і шкода, що випала з цих процесів через завантаженість.

Неозброєним оком видно, що підписанти цього звернення мають часом дуже різні, щоб не сказати протилежні, світоглядні позиції. Просто зараз є дещо, що змушує нас всіх опинитися через кому. Як колись було на Майдані, наприклад. Так трапляється, бо це питання виживання всіх.

Але важливо, на мій погляд, окрім списку в рамках кампанії Хто замовив Катю Гандзюк?, який вже оприлюднений або буде оприлюднений сьогодні, опублікувати повний список активістів, які зазнали нападів, та вимагати розслідування ВСІХ випадків цих нападів - і правих, і лівих.

Тому що в обох випадках ідеться про переслідування за законну діяльність і погляди людини.

Для мене нерозслідування нападів на Стерненка виглядає настільки ж хріново, як нещодавній напад на анархістів із застосуванням холодної зброї.

Давайте називати речі своїми іменами: якщо в списку справ, розслідування котрих ми вимагаємо, немає жертв правого насилля - то не треба собі лестити. В такому разі ми вимагаємо не правосуддя і не верховенства права, а чергової версії "телефонного права", кишенькового суду та правоохоронних органів, які розслідують тільки те, що ТРЕБА, а що НЕ ТРЕБА - не помічають.

Ми цього хочемо? Я особисто ні.

Тому я сьогодні іду на Банкову з вимогою розслідування ВСІХ випадків нападів на активістів - і правих, і лівих.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх