EN|RU|UK
Блоги Сергій Гусовський
депутат Київради, голова депутатської групи "Київська команда"
  9149  12

Спальний район у вогні. Чому Київ закриває очі на конфлікт на Осокорках?

Один з районів Києва, де дисбаланс між забудовою і соціальною інфраструктурою відчувається найгостріше – це, без сумніву, Осокорки. Місцеві мешканці не забезпечені в достатній мірі ані садками, ані поліклініками, ані парковками. Звісно, не забезпечені вони і місцями для відпочинку. Єдину зелену зону, що має потенціал стати великим еко-парком, намагаються забудувати. Йдеться про зведення понад сорока 25-поверхівок на 90 гектарах! Запланована забудова знищить луки та озера Небреж і Мартишів. Тобто, катастрофічно змінить цілу еко-систему. Обурення викликає і грубе порушення генерального плану, який передбачає створення на цій території великої паркової зони загального користування.

На щастя, люди, які живуть неподалік, зуміли мобілізуватися, усвідомивши рівень загрози. Боротьба місцевих мешканців почалася майже 2,5 роки тому із створення петиції про порятунок еко-системи та створення ландшафтного парку. Тоді ця петиція набрала понад 11 000 голосів. Адміністрація Києва, м’яко кажучи, не поспішала її реалізовувати. План реалізації з’явився тільки через півтора року, і до останнього часу він навіть не був підписаний. Після неодноразових акцій протесту місцевих мешканців план реалізації петиції був підписаний у червні, а мер пообіцяв забезпечити тимчасове припинення будівельних робіт на цій ділянці.

Однак спокою там так і не було. Впродовж літа будівельник неодноразово намагався встановити паркан навколо майданчика, також було розпочато процес забивання паль. Така зухвалість з боку забудовника з однієї сторони та ігнорування проблеми з боку міської влади звісно викликали обурення громади. Намагаючись не допустити продовження будівництва, місцеві мешканці часто ризикували своїм власним здоров’ям, адже будівельник не гребував допомогою тітушок. Дійшло до того, що "охоронці" будівництва почали стріляти по активістам. Останні гучні події, пов’язані з Осокорками сталися цими вихідними, коли поліція затримала майже 50 "охоронців", які зустріли представників правопорядку із щитами та у касках.

"Як намагається зняти соціальну напругу місто?", – запитаєте ви. На жаль, ніяк. Жодних конкретних кроків по виходу з кризи озвучено не було. Водночас показовим буде засідання Київради 27 вересня, в порядку денного якого є питання Осокорків. Проект рішення, підготовлений нашою командою спільно з місцевою громадою, передбачає декілька важливих кроків, на яких варто зупинитися окремо. Однак, перед тим декілька фактів.

Земельна ділянка, на якій громада вимагає створити парк, була передана товариству з обмеженою відповідальністю "Контактбудсервіс" в довгострокову оренду на 15 років для забудови. Разом з тим, на вказаній земельній ділянці знаходиться один із об’єктів водного фонду – озеро Небреж. Як свідчить юридичний аналіз, земельна ділянка під об’єктом водного фонду передана та знаходиться у користуванні ТОВ "Контактбудсервіс" всупереч вимогам законодавства України. Більше того, прийнятий ще в 2009 році детальний план територій, який начебто передбачає будівництво житла на цій території, суперечить генплану. Так, відповідно до Генерального плану міста Києва до 2020 року територія між озерами Небреж, Тягле, Мартишів – це територія великої паркової зони загального користування. Натомість, в затвердженому ДПТ територія між озерами Небреж та Тягле за призначенням віднесена до територій багатоповерхової забудови.

Враховуючи все це, нами був підготовлений проект рішення, який включає в себе два пункти. Перший передбачає розірвання договору оренди земельної ділянки площею 90 га та створення там парку відпочинку.

В другому йдеться про відмову забудовнику в поновленні 4 договорів оренди сусідніх ділянок. Причина проста: ця територія вже протягом 13 років не використовуються орендарем за призначенням. Земля передавалась для забудови об’єктами житлового і соціально-побутового призначення, однак орендар не збудував там жодного об’єкту, а ні житлового, а ні тим паче соціального призначення.

Підкреслю – міська влада і весь чиновницький апарат за 2,5 роки протистояння на Осокорках не спромоглися бодай спробувати вирішити конфлікт. В цей четвер вже не чиновники, а представники громади – депутати Київради – проходитимуть тест на спроможність діяти на користь киян. Дуже важливо, аби якомога більше людей побачили результати голосування по цьому проекту рішення і зробили свої висновки. Блокування та саботаж при відсутності альтернативного варіанту виходу з кризи означає неспроможність генерувати конструктивні рішення і тільки демонструє бажання залишати все, як є. А за даних умов це надзвичайно небезпечно.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх