EN|RU|UK
Блоги Остап Єднак
Народний депутат України. Позафракційний
  152  1

Українці можуть і повинні бути СУБ'ЄКТАМИ в політиці!

Чи можемо ми, громадяни України, провадити проактивну електоральну позицію? Чи можемо ми формувати “політичну пропозицію”, а чи лише будемо споживачами “політичних пропозицій” старих політичних еліт?


Більшість українців, згідно з соціологічними дослідженями, не визначились, або ж не довіряють поточному переліку лідерів “президентських рейтингів”. Ми стомились, розчарувались (уже не раз, і не два), стомились стомлюватись та розчаровуватись. І відчуваємо певну безвихідь. Ми, українці, стаємо на роздоріжжя - або експерементувати, обираючи відверто слабких в державному управлінні кандидатів (у час війни та важких економічних викликів), або ж обирати “передбачуваних та старих” з того чи іншого табору. Додатково ми побачимо широкий ряд “самовисуванців”, людей, які запропонують українцям весь спектр політичних програм без жодних шансів на їх втілення.


Як проявити електоральну суб’єктність? Провести відкриті, прозорі, змагальні праймеріз, в яких зможуть взяти участь амбітні політики “нової генерації”. Політична партія “Сила Людей” прийняла рішення стати таким майданчиком, і вже наступними днями запускає платформу! Як 4-річний політичний суб’єкт з розгалуженою мережею, депутатами всіх рівнів, від місцевих до депутатів Верховної Ради, партія хоче не просто “призначити” саме свого кандидата на президентську кампанію, а відкрито дати можливість як своїм партійцям, так і симпатикам розглянути різних гідних людей, дізнатись про їхню політичну, ідеологічну позицію, оцінити управлінські здібності через публічний процес праймеріз, та публічним голосуванням обрати найбільш гідного кандидата, з яким пройти процес кампанії на вибори Президента України. На моїй пам’яті це безпрецедентний процес.


Чим же він такий особливий?

- Ми даємо можливість кандидатам “розкритись”. Як для спільноти, так і для себе. Багато хто з заявлених відомих політиків не до кінця усвідомлює ті складнощі управління державою, які перед ним виникнуть.

- Консолідувати та поглибити власну політичну програму. Адже це двосторонній зв’язок! Це не просто білборди/лозунги та ТВ-ролики. Учасникам праймеріз доведеться дискутувати з своїми опонентами в якісному, змодерованому процесі, де не просто популізмом, а радше аргументами слід буде доводити свою позицію та критикувати позицію опонентів. Це сприятиме підвищенню якості програм кандидатів.

- Мобілізувати партійців та симпатиків з усіх частин країни. Демократично обраний (а не призначений) партією через процедуру праймеріз кандидат буде користуватись безцінним ресурсом, якого практично немає ніхто інших кандидатів - енергією та вірою тисяч однодумців!


Чи готові до такої процедури “рейтингові” кандидати. На мою думку, якщо той самий Слава Вакарчук розраховує, що за нього проголосують мільйони, то для нього не проблема має бути переконати в своїй спроможності управляти державою декілька тисяч партійців та симпатиків демократичної політичної партії “Сила Людей”, яка апріорі ідеологічно та ціннісно має бути ближчою до нього. Якщо ж він та решта “демократів” не готові запроваджувати нові стандарти політики, то… висновки не втітші.


Отож. Заходите на http://Primaries.sylalyudey.org , вивчайте правила. Реєструйтесь! Слідкуйте за подіями на ФБ-сторінці https://www.facebook.com/sylalyudey/


Разом - СИЛА!

Остап Єднак

Народний депутат України, позафракційний, член партії "Сила Людей"

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх