EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції
  449  0

Дайджест податкових новин

Податки – це тема, яка хвилювала, хвилює і хвилюватиме кожного. І неважливо, хто ви – пенсіонер, бізнесмен чи державний службовець. Питання податків стосується кожного, тож сьогодні я вирішив підготувати для вас дайджест з останніми новинами податкової сфери.

Про ЄСВ та податки з заробітних плат

Нещодавно в Раді з’явився новий законопроект № 8322, який обіцяє, що бюджет Пенсійного фонду може поповниться на мільярди гривень, але пенсії українців, які заплатять більше, при цьому не виростуть.

В чому суть? Якщо проект підтримають, то платити доведеться за регресивною шкалою: чим вища сума – тим менший податок. Так, вам не почулось!

Зараз в Україні працює солідарна система – усі внески з зарплат сьогодні напряму надходять до Пенсійного фонду і, в ідеалі, цих грошей має вистачати на пенсії, але зарплати у конвертах псують солідарну схему для пенсійних виплат. Тож у новому законопроекті пропонують зобов'язати багатих платити більше.

Як? Зараз ЄСВ сплачується із суми до 15 мінімалок, а пропонується, що це буде 25 мінімальних зарплат. Це дозволить обкладати ставкою у 22% зарплату до 104,2 тисяч і вище. На решту суми пропонують використовувати регресивну шкалу. Це означає, що ставка буде знижуватися разом зі зростанням суми.

·  22% – якщо зарплата до 104,2 тис. грн (25 мінімалок);

·  20% – на зарплату від 104,2 тис. до 219,9 тис. грн (від 25 до 70 мінімалок);

·  17% – на зарплату від 219,9 тис. до 625,5 тис. грн (від 70 до 150);

·  15% – на зарплату від 625,5 тис. до 834 тис. грн (від 150 до 200);

·  10% – на суму від 834 тис. до 1,121 млн 125 тис. грн (від 200 до 270);

·  5% – на суму від 1,121 млн 125 тис. грн (від 270).

В цілому в такому порядку нарахування пенсії є своя логіка, але питання стоїть тільки у тому, чи підтримають таку ініціативу та чи буде це вигідно.

Податки по-новому

Не забуваємо і про основні положення, які нам пропонує влада у новому проекті бюджету на 2019 рік. Ключове, звісно, те, що податок на прибуток у наступному році залишиться. Про його заміну на податок на виведений капітал поки що не йдеться. Але все ж таки певні зміни у податковій сфері у 2019 році нас очікують.

Ключове, що змінять: індексація акцизу, зросте сплата за ренту та піднімуть екологічний податок.

Без тютюну?

Перший удар від змін у податковій сфері на себе приймуть тютюнові вироби. Бо акцизи на них додатково зростуть на 20%, але влада каже, що це планове підвищення акцизу, яке передбачає Податковий кодекс. Чи нормально сприйметься таке подорожчання? Не думаю.

Акциз на пальне та транспорт

Вже в новому 2019 році 75% надходжень акцизу з пального і транспортних засобів, ввізного мита на нафтопродукти та автомобілі скеровуватимуться до Дорожнього фонду. Його створили ще у 2016 році, аби усі кошти, які держава отримує від мита на авто та нафтопродукти, були прямо розподілені на ремонт та будівництво доріг. Але до 2018 року якось про фонд не згадували, але вже у 2019 році фонд потроху планують наповнювати коштами – за певними підрахунками, це приблизно 50,4 мільярда гривень.

Що ще нового у сфері податків?

Ще на початку місяця з’явилась інформація про те, що незабаром між Україною та Австрією буде підписано згоду про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і на майно.

Зокрема, якщо уряд Австрії піде на такий крок, то нас чекає:

·  збільшення загальної ставки оподаткування дивідендів до 15%, а оподаткування процентів – до 5%;

·  збільшення ставки оподаткування роялті, які сплачуються за користування будь-яким авторським правом на наукову працю, патент, торгову марку, дизайн або модель, план, таємну формулу чи процес, або за інформацію, що стосується промислового, комерційного чи наукового досвіду – з 0% до 5%. А на літературні твори або твори мистецтва, включно з кінематографічними фільмами та фільмами або плівками для радіомовлення чи телебачення – з 5% до 10%.

Як бачите, у сфері податків багато що змінилось останнім часом, і ці зміни не є локальними, вони фактично стосуються кожного. Важливо постійно бути в курсі та тримати руку на пульсі. Тож буду намагатись інформувати вас частіше та робити такі дайджести хоча б раз на декілька місяців.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх