EN|RU|UK
Блоги Роман Насиров
  74  0

Конституційний Суд - атрибут держави чи гарант дотримання Конституції?

Сьогодні, нарешті, завершився процес формування повного складу Конституційного Суду України.

Це важлива подія, оскільки тепер Конституційний Суд може максимально ефективно забезпечувати дотримання конституційних прав і свобод людини і громадянина.

Президент України Петро Порошенко, який виступив на спеціальному засіданні суду, особливо звернув увагу на цей аспект в діяльності суду.

Саме тому, я вважаю, Конституційний Суд має стати дійсно гарантом не тільки дотримання Конституції України, але й захисником прав і свобод людей.

Вважаю, що стан дотримання прав і свобод людей в країні такий, який вимагає від Конституційного Суду прийняття не одного рішення на рік, а ефективного впливу на забезпечення дії конституційних гарантій щодо дотримання прав і свобод людей.

Крім того, ті рішення, які ухвалює Конституційний Суд, повинні виконуватись. На жаль, і ці рішення не виконуються, і особливо прикро, що саме судами загальної юрисдикції!

Вже згадане рішення Конституційного Суду є надзвичайно важливим для забезпечення прав людей в кримінальному провадженні і яке встановлює судовий контроль за законністю застосованих запобіжних заходів під час досудового розслідування! Це рішення Конституційного Суду хоч і було ухвалене лише одне в минулому році, але дуже важливе, оскільки наближає права і свободи українських громадян до європейських і світових стандартів під час кримінального провадження.

Вже майже рік я не можу переконати суд, який розглядає мою справу, у тому, що це рішення Конституційного Суду необхідно виконувати і перевірити законність обраного мені на стадії досудового розслідування запобіжного заходу, як того вимагає зазначене рішення Конституційного Суду. Але суд мої законні і обґрунтовані клопотання з цього приводу залишає без задоволення. Тим самим мене було протиправно позбавлено можливості перевірити в суді законність обраного мені запобіжного заходу під час досудового розслідування.

З огляду на це вважаю, що повинні бути застосовані більш дієві правові механізми, які б гарантували виконання рішень Конституційного Суду, тому що не виконання цих рішень істотно впливає на авторитет Конституційного Суду і ще більш посилює правовий нігілізм в країні.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх