EN|RU|UK
Блоги Петро Олещук
Політолог
  217  0

Технологія "розмивання" протестного електорату

Отже, Мураєв, підтвердивши імідж "політичного колобка", який і від Бойка пішов, і від Рабиновича, залишає "За життя!", гучно грюкаючи дверима. Звичайно, все можна звести до політичних амбіцій, але думаю, що це лише продовження головної політичної технології, яка буде поширена на наступних виборах президента і Верховної Ради – технології "розмивання" протестного електорату.

Поки що розмивали лише постмайданний електорат. Тепер, схоже, будуть розмивати і антимайданний, де, схоже, останнім часом всерйоз велися перемовин про об’єднання "За Життя" і "Оппоблока". Тепер ми бачимо, що Мураєв не згодний об’єднуватися і брати участь у праймеріз з метою висунення єдиного кандидата, де можуть взяти участь і Рабинович, і Бойко, і Вілкул, і сам Мураєв etc.

Але є і інше питання. Хто буде все це фінансувати? Я вже попереджав раніше, що це об’єднання може мати наслідки у вигляді виходу єдиного кандидата від "антимайдану" у другий тур. І також я припускав, що технологи АП цілком розраховували на цей варіант, розглядаючи його як гарантований сценарій перемоги свого клієнта. Тепер, схоже, концепція змінюється.

Схоже, до цієї ж думки прийшли і в оточенні діючого президента Порошенка, де збагнули, що занадто серйозне посилення цього сегмента не в їх інтересах. Нікому не можна давати в руки "золоту акцію", бо наслідки можуть бути непрогнозовані. Так що Мураєв, очевидно, виконує надзвичайно важливу функцію для АП – відтягує голоси опозиційного виборця (умовний сегмент "Схід"). Крім того, він, мабуть, буде втілювати образ "антидержавного опозиціонера", як альтернативи "президенту-державнику", та повинен бути створити образ "максимально відразливої" опозиції.

Отже, сценарій майбутніх виборів набуває завершеного вигляду. Всі у когось щось відтягують. Всі намагаються роздробити електорат іншого. І це відтягування – форма контролю одних над іншими.

Політика сегментується та перетворюється на неймовірний калейдоскоп, де є місце всім – від президентів і до відвертих фріків. Схоже, хтось в АП вбачає саме у такому сегментуванні основу для власної перемоги.

P.S. Насправді, це гарна новина. Адже Мураєв, який публічно називав Революцію Гідності "державним переворотом", виявляється насправді не вірить в перемогу "Південного Сходу" на виборах.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх