EN|RU|UK
Блоги Настя Станко
журналіст
  2203  25

Досвід Ізраїлю

Українські політики, особливо радикальніше крило дуже люблять посилатися на досвід Ізраїлю.

От вам досвід Ізраїлю:

Є тут таке місто, яке називається Єрусалим. Його вважають столицею самі ізраїльтяни, і тепер США, і більше ніхто.
Офіційно згідно ООН воно має бути розділене. І його східна частина має в майбутньому бути частиною палестинської автономії. Або не має бути. Це не ясно поки що. Проблема в тому, що всі святі місця для трьох релігій знаходяться в східному Єрусалимі.
Так чи інакше - в 1967 східна частина Єрусалима була анексована Ізраїлем і тепер по факту весь Єрусалим - Ізраїльський. Але все це можна прочитати у вікіпедії. Тепер трохи цифр, які не так легко знайти у вікі.

В Єрусалимі живе трохи менше 900 тисяч населення, і це найбільше і найважливіше місто для Ізраїлю. Приблизно 300 тисяч з цих мешканців - євреї, ще біля трьохсот - ортодоксальні євреї, і трохи більше 300 тисяч - мусульмани - здебільшого палестинці. Більшість з мусульман Єрусалиму не мають громадянства Ізраїлю, але мають дозвіл на проживання. Це дає їм всі права. І навіть право обирати місцеву владу Єрусалима і мера. (За Кнесет голосувати не громадяни не можуть). Більшість з них має громадянство Йорданії, а себе вони вважають палестинцями.

Тепер слідкуйте за руками.
40 відсотків мешканців Єрусалима, котрі не є громадянами Ізраїлю є палестинцями.
97 відсотків з цих 40 не підтримують анексію Ізраїлем Єрусалима, а є категорично проти неї.
І ці люди мають право обирати місцеву владу в Єрусалимі і обирати мера.
Що є ще важливим. Що ортодоксальні євреї як правило не голосують на виборах, тобто голоси можуть розділитись по половині між євреями і палестинцями, котрі на 97 відсотків проти анексії Ізраїлем східного Єрусалиму. Теоретично мусульмани Єрусалиму можуть обрати навіть свого власного мера в місті, яке для ізраїльтян є не просто столицею, а святим.

В Україні ж, нагадую, українські громадяни з українськими паспортами, котрі втекли від окупації територій Донбасу, частині з яких небезпечно було там залишатись через переслідування - НЕ МОЖУТЬ ОБИРАТИ МІСЦЕВУ ВЛАДУ в своїх 4 роки як громадах, а палестинці можуть обирати і обиратись в мунципалітет Єрусалиму, не будучи при цьому громадянами і вважаючись ізраїльтянами (багатьма) людьми, котрі хочуть скинути всіх ізраїльтян в середземне море. Я вже навіть не кажу, що частина ізраїльтян думає про палестинців як про терористів.

От вам і досвід Ізраїлю.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх