EN|RU|UK
Блоги Микола Княжицький
народний депутат України
  344  0

Гуцульське радіо не має права на існування, а Інтер, Ньюсван і 112-й - мають?

У вересні з групою музейників і істориків ми були у Польщі. На півночі Польщі живуть прекрасні люди- подружжя Чижевських. Вони створили тут центр "Пограниччя", центр, покликаний розвивати діалог між культурами у Східній Європі. Коло Сейн у Красногруді жила колись родина лауреата Нобелівської премії Чеслава Мілоша. Мілош - фантастичний поет, автор книги спогадів "Родинна Європа"- гімну гуманізму. Ментором і другом Мілоша був Станіслав Вінценз - автор єдиного українського епосу про Гуцульщину "На високій полонині". Спільно з фондом Чижевських ми робимо центр міжкультурних зв'язків ім.Станіслава Вінценза. Для мене це стає справою життя. Нам так бракує діалогу! 

З місцевими гуцульськими громадами вирішили мої друзі створити "Гуцульське радіо". Радіо про європейську і українську культуру, радіо, яке робитимуть представники цього фантастичного українського субетносу. Вже давно вирішили. Понад два роки очікували прорахунку вільних частот. Дочекалися. Але сьогодні на засіданні Нацради її голова Юрій Артеменко сказав, що йому все одно радіо чи це гуцульське, вірменське чи єврейське і проголосував проти, як і більшість членів Нацради. Вважаю таке рішення несправедливим і нечесним принаймі щодо частот, які прораховувалися на замовлення "Гуцульського радіо". 

Також вважаю такі висловлювання свідченням "культури" і "освіти" людей, які відповідають за наш медіа простір. Адже мова йшла лише про декілька частот у маленьких районних центрах Галичини! Я розумію, що ці люди послідовно вважають, що Гуцульське радіо не має права на існування, а Інтер, Ньюсван і 112-й - мають. Я не хочу і не буду терпіти такої поведінки. Фракція "Народного фронту" не буде голосувати за збільшення бюджету такої Нацради, поки Артеменко і команда продовжують знищувати інформаційний простір.

 Пане Президенте! Я слухав Вас сьогодні у Верховній Раді. Я підтримую Ваші гасла, але послідовності Армія, Віра, Мова, Інтер, Ньюсван,112-й, Медведчук і Артеменко не розумію.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх