EN|RU|UK
Блоги Сергій Пархоменко
директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД
  607  1

"Херсон - рускоязичний город": як на Херсонщині готують реванш

Схоже, РФ почала реалізовувати новий план відновлення свого впливу на південь України.

Зокрема, в Херсонській області країна-агресор намагається використати політичний та гуманітарний аспект для досягнення своєї мети.

Так, в школах міста Херсона в наказовому порядку почали вводити уроки російської мови у молодших класах. Батьків змушують підписувати заяви про те, що вони не заперечують, що їх діти будуть вивчати російську мову. Це стосується 2-х класів міських ЗОШ, зокрема, 12-ї школи міста. Директори шкіл посилаються на те, що "Хєрсон - рускоязичний город", і що це все ніби то через розпорядження Міністерства освіти і науки. Але МОН ніяких подібних документів не видавало. І не могло видати - таке розпорядження йшло б врозріз чинного Закону "Про освіту", норми якого вимагають вводити російську як іноземну тільки за згодою батьків. А на прикладі Херсону ми бачимо примус та маніпуляції.

До того ж в Херсоні місцева влада не приймала ніяких документів, які фіксують наявність в місті російської (не "російськомовної", а саме російської) національної меншини, отже, мотиви пропонувати дітям вивчати російську мову (а це, за задумом горе-директорів, 2 години на тиждень) можуть лежати в політичній площині.

Схоже, ініціатива виходить або від обласного, або від міського управлінь освіти, де працює чимало реваншистів - колишніх функціонерів часів режиму Януковича. Не виключено, що місцеві колаборанти на вимогу Кремля мають почати виховання нового лояльного до РФ покоління українців (як відомо, свій вплив агресор починав здійснювати в першу чергу шляхом поширення російської мови), а, можливо, вже зараз чекають на прихід «кремлівських визволителів».

Далі більше: неофіційно керівництво херсонського Опоблоку вже домовляється з одним із опозиційних політиків – реальних кандидатів на посаду Президента України - і це не Юрій Бойко чи інший відверто проросійський політик. Між іншим, того ж Бойка як кандидата на президентську посаду міський Опоблок, схоже, не дуже сприймає, про що говорять розвішені по місту білборди з Вілкулом, що покликані формувати в електорату екс-регіоналів переконання, що саме Олександр Вілкул має бути кандидатом від цієї проросійської політсили.

В обмін на підтримку цей відомий опозиційний політик у разі своєї перемоги має віддати «окупаційному блоку» південні та східні регіони країни, що перетворить державу на де-факто федерацію, чого активно добивається Москва. А далі, за даними джерела з довоклаполітичних кіл Херсону, опоблоківці з Херсонщині домовляються з РФ про відновлення водопостачання до Криму, а також починають торгувати з анексованих півостровом.

Нагадаємо, нещодавно "Вільними Людьми" було оприлюднено інформацію про ще один план РФ, за яким договір про відновлення водопостачання з Кримом може бути укладений між фейковою громадою Армянська та громадою Нової Каховки.

На фото: зразок заяви про те, що батьки не заперечують проти вивчення дитиною російської мови.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх