EN|RU|UK
Блоги Ольга Скороход
oглядач Цензор.НЕТ, історик
  627  0

"Велочумаки" проїхали 10 тис. км за 100 днів, щоб розповісти Америці про Україну

Українці об'єдналися, щоб в вчергове організували трансатлантичний велопробіг. Цього разу між узбережжями двох океанів - "Чумацький шлях до Північної Америки". В останній день літа відчайдухи фінішували у Вашингтоні.

Акція урочисто стартувала з Лос-Анжелесу 22 травня 2018 року та завершилася 31 серпня 2018 року. Велочумаки протягом пробігу подолали понад 10 тис. кілометрів, провели у подорожі понад 100 днів, завітали у понад 430 міст 25 штатів та провінцій США і Канади.

Прес-конференція про подію відбудеться 20 вересня у Києві (о 14:00 у Американському Домі (вул. М. Пимоненка, 6, м. Київ). Поки причетні із захватом розповідають, що цілком досягнули своєї просвітницької мети.

Учасники пробігу презентували українські інновації та розкривали реальну ситуацію, що склалась наразі в Україні, на зустрічах із діаспорою, дипломатами, місцевою владою, локальними організаціями та велосипедистами.

Зокрема, велочумаки презентували велосипедні цікавинки з України: електробайк DelFast, що побив світовий рекорд, проїхавши без підзарядки 367 км - та потрапив у Книгу рекордів Гіннеса. Легендарний велосипед "Еней" виробництва заводу "Антонова", завдяки якому українці здобули кілька світових перемог на велоперегонах. Та практичний дерев’яний велосипед WoodRover.

Максим Семак, учасник проекту "Чумацький шлях" до Північної Америки, брав також участь у попередньому благодійному велопробігові по Європі на 11 тис км. Переконує, що назву велопробігу обрали не лише для того, щоб привернути увагу:

"Чумацький Шлях" як історична візитівка ідентичності українства, на кшталт борщ, вишиванка, козак... Як з прадавніх часів чумаки вирушали в довгий похід по сіль до моря, торгували, боронили від загарбників, домовлялись із місцевми за логістику, так само і велопробіг на велосипедах в своєму складі має учасників війни з РФ, трохи дипломатів, адже ми мали безліч зустрічей із представниками влади обох країн різних рівнів, також мали українську продукцію, яку продавали на наших презентаціях, до речі однією із них теж була ТМ Sil'. Ми виконували місію народної дипломатії по гуртуванню української громади, промоції України серед американців і канадійців. Довго та далеко їхали, несучи звістку про Україну у далеких краях".

Також він розповів, як нашалених українців реагували американці, яких вони зустрічали на шляху.

"Коли дізнавались звідки ми є і куди та скільки їдемо - "You are crazy". Автомобілісти поступались дорогою, обганяли за 1,5 метри із поваги. Під час піт-стопів нас розпитували звідки ми, що тут відбувається, і заводили розмову та розповідали про Україну".

Максим пояснив у чому полягала просвітницька мета  подорожі. За його словами, пересічні американці часто мало що знають про інший світ.

"Все, що не пов'язано із США, то їм невідоме, - каже він. - Коли ми їм кажемо "We are from Ukraine", то перепитують UK? (United Kingdom). Але чимало американців, які цілеспрямовано вивчають українську культуру і мову, завдяки потужній українській діаспорі і їх активності - фестивалі, пікніки, українські церкви, кредитівки, культурні центри, музеї. Американці бачать, що діаспоряни задають моду українства і теж її підхоплюють. Тим самим і надають допомогу гуманітрну, фінансову, матеріальну. Канадійці Україну знають завдяки найпотужнішій діаспорі в світі. Українська громада в Канаді має тісні зв'язки з урядом країни, і урядовці дуже добре знають, як українці допомогли побудувати економіку Канади".

Своєю чергою Ання Домбровська, PR-менеджер пробігу по США та Канаді (проживає у Канаді) заначила, що під час велопробігу мала змогу переконатися, наскільки потужною є українська діаспора:

"Українці, що живуть в Канаді і Америці завжди в курсі українських подій, бо їм дуже важлива доля України. Адже саме Канада і США одні з перших відгукнулися на потреби Євромайдану та продовжують допомагати Україні боротися за мир на Донбасі. В цьому сенсі ми знали, що їдемо до друзів, які знають, наскільки важлива наша мета - їхати в підтримку миру в Україні. Ми були дуже раді пересвідчитися, наскільки потужна українська підтримка в США і Канаді. З іншого боку, багато громадян США і Канади покладаються на популярні інформаційні джерела, які не завжди вірно змальовують ситуацію в Україні. І таких людей багато. Найчастіше приходилося пояснювати людям, що в Україні не громадянська війна, а війна, по-суті, з російськими силами. Також українцям, які продовжують надавати допомогу для АТО та для постраждалих внаслідок війни важливо знати інформацію очевидців. Костянтин (Самчук) та Сергій (Коновал), наші ветерани, змогли відповісти на питання про те, що бачили на фронті на власні очі".Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх