EN|RU|UK
Блоги Иван Винник
Народный депутат Украины (фракция "Блок Петра Порошенко")
  1355  3

Практичний шлях зупинки заводу «Титан» в Криму

Я вважаю, що діяльність цього підприємства в окупованому Криму загрожує національній безпеці України. Та мова навіть не про очевидну шкоду екології регіону, а про те, що завод «Титан» та його власник - український олігарх Фірташ – є найбільшим платником податків окупаційній адміністрації РФ в Криму.

Діяльність заводу «Титан» можна зупинити позбавивши його сировини – ілменітової руди. Вочевидь, завод працює на сировині українського походження, адже при вартості тонни ілменіту в 150 доларів США доставка його з родовищ Норвегії, Індії або Китаю є економічно неможливою.

Україна  - один із найбільших світових виробників ілменіту. Статистика експорту чимала, але з тих самих причин - вартості логістики - українська руда може бути цікавою виключно кримському «Титану».

Експорт з України відбувається в напрямку турецького порту Самсун, але за дивним збігом обставин судна, що вийшли з Одеси після кількох годин перебування в турецьких водах, направляються або в російський порт Кавказ або в український Керч.

Зазначене вище свідчить про те, що в інтересах національної безпеки потрібно зробити ілменітову руду предметом експортного контролю. Таким чином, митне оформлення в режимі експорту буде можливе виключно за наявності дозволу служби експортного контролю України.

Чинна процедура надання дозволів експортного контролю передбачає отримання висновку міжвідомчої комісії при РНБО з питань військово-технічного співробітництва та експортного контролю. Комісія має в своєму складі представників розвідорганів та спецслужб України, які, вочевидь,  розкриють у своїх доповідях кінцевого вантажоотримувача та обґрунтовано будуть радити в інтересах національної безпеки відмовити у наданні дозволу на експорт руди, якщо вона є сировиною для Кримського «Титану».

Ілменіт може отримати статус контрольованого товару шляхом внесення змін до постанови КМУ № 86 від 28.01.2004 року. Я публічно звернувся до Прем’єр-міністра Гройсмана щодо необхідності вжиття термінових заходів для вирішення цього питання. Побачимо, чи готовий уряд захистити національні інтереси чи буде сприяти інтересам Фірташа в окупованому Криму. 

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх