EN|RU|UK
Блоги Віктор Таран
Директор Центру "Ейдос," Голова Громадської ради Національного агенства з питань запобігання корупції
  66  0

Чи домовляться парламент, КМУ, бізнесу та громадськість про спільні осінньо-реформаторські пріоритети?

Осінні реформаторські плани, сьогодні були представлені на організованому Реанімаційним Пакетом Реформ на Форумі "Повна мобілізація спільний план дій" Спікером, Прем`єр-міністром, представниками громадськості та бізнесу.
Пріорітети від Спікера: новий Виборчий Кодекс, оновлення ЦВК (заплановано на 20 вересня) та питання депутатської недоторканності (експерти продовжують наполягати не на скасуванні, а на обмежені недоторканності), євроінтеграційний блок. Окремо Парубій акцентував увагу на реформі парламенту на безпекових законопроектах. У країні де йде війна недостатня увага "безпековим" питанням може призвести до втрати незалежності. Якщо втратимо країну реформи будуть не потрібні. 
Пріоритети від Премєра: посилення децентралізації та розширення можливостей громад, продовження економічного зростання (мова йде про ухвалення 24 ініціатив, які залишилися з представленого на початку минулої сесії економічного #топ35.) Держбюджет-2019, який відповідатиме трьом умова - вчасний, системний та реалістичний.
У цілому План досить збалансований: 42 законопроекти авторства Уряду, Президента та депутатів всіх груп і фракцій. 
Пріоритети від Бізнесу, озвучені Томашом Фіалою: боротьба з корупцією, верховенство права (обмеження рейдерських захоплень та завершення судової реформи), обмеження впливу олігархів, завершення війни (але не будь-якою ціною), земельна реформа
Пріоритети від Громадськості озвучила Юлія Кириченко: завдання мінімум виконати те, що було озвучено сьогодні ;) завдання максимум - ухвалити новий закон про КМУ та ЦОВВ, податок на виведений капітал, новий закон про референдум.
Підсумовуючи, форум "Повна мобілізація: спільний план дій" пройшов динамічно і цікаво. Оскільки це був в першу чергу інормаційно-адвокаційни захід учасники сконцентрувалися впешу чергу на обговорення майбутніх планів. Січень покаже, скільки із данних сьогодні обіцянок Спікером та Премєром будуть втілені у життя.
Ми ж Реанімаційни Пакет Реформ будемо максимально сприяти, щоб був досягнутий максимальний результат.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх