EN|RU|UK
Блоги People's Project
Всеукраїнський центр волонтерів
  264  0

Волонтери збирають кошти на апарат для реанімації новонароджених

Київський пренатальний центр №3. Одна з палат інтенсивної терапії, звідки чути дитячий крик. Це наймолодший мешканець палати – Богданчик. Він стискає пальчики в кулачки, жадібно хапає повітря, крихітні груди натужно здригаються. Мама його ще не бачила, адже пологи обернулись складною операцією і нині жінка лише прокидається від наркозу. Своє життя хлопчик починає не в обіймах батьків, а з крихітною кисневою маскою під пильним контролем лікарів.

Таких хлопчиків та дівчаток, які потребують постійної уваги фахівців, тут декілька, і мами, що стоять біля малюків, плачуть зовсім не від щастя. Одним з малят уже кілька днів, іншим лише кілька годин. Більшість цих діток – передчасно народжені, або народженні з ускладненнями. Перші дні чи навіть тижні свого життя малюки проводять в палаті інтенсивної терапії, де лікарі цілодобово слідкують за їхнім станом та допомагають почати дихати на повні груди.

«За 3,5 години я вже народила, ледь доїхали, ледь встигли, вже думала, що народжу на вулиці. Пологи були ідеальними. Але на світ ми з’явились трішки раніше – на 36-му тижні. А одразу після народження Микиту забрали, не було можливості навіть до грудей прикласти, бо він не дихав – легені не розкрились. Мені стало дуже страшно», – розповідає мама Олеся, застібаючи підгузок на малюкові. За пару днів в палаті інтенсивної терапії Микита почав дихати сам і вже готується до першого в житті переїзду – в звичайну палату.

Такі дітки потребують дуже виваженого і обережного лікування, адже найменші прорахунки лікаря можуть принести дитині невиправну шкоду.

«5% діток народжується передчасно. Часто діти народжуються з асфіксією і, як наслідок, недостатнім доступом кисню до мозку. І треба дуже оперативно, одразу ж після народження, вирішити – давати малюкові кисень чи не давати. Він не настільки корисний , як це вважають. Передозування киснем може викликати тяжкі наслідки, як от крововилив в мозок чи хронічні захворювання легень. Дуже важливо призначити правильну респіраторну терапію», – розповідає Валентина Нагнибіда, завідувачка відділення інтенсивної терапії.

Нині в пологовому будинку можуть виміряти лише сатурацію – рівень кисню в тканинах дитини. Для підбору ж правильної терапії ж потрібно знати ще й загальний вміст інших газів в крові малюка. Оперативно виміряти ці життєво важливі показники можна за допомогою спеціального апарата – газоаналізатора.

«Дуже важливо знати не лише вміст кисню, але й вуглекислого газу в крові дитини, адже нестача вуглекислого газу теж може обернутись серйозними проблемами для здоров’я, наприклад, кістозними змінами мозку. Знання точних показників дозволяє обрати ідеальну терапію для дитини і допомогти їй не просто вижити, а вирости здоровою», – зазначає пані Валентина.

Газоаналізатор дозволяє:

- Максимально точно проаналізувати вміст газів крові до народження дитини – ще під час самих пологів. Це дозволить лікарям оптимізувати пологовий процес та почати терапію ще до появи малюка, а за необхідності – одразу бути готовими до реанімації дитини. Чим раніше почати лікування – тим кращий результат;

- Уникнути болючих ін’єкцій і заборів крові для аналізу. Адже апарат накладається на шкіру дитини. Часом малюки народжуються з вагою 500-600 грамів, і для них традиційний забір крові голкою – надзвичайно травматична і болюча процедура;

- Підбирати оптимальні дози ліків та коригувати терапію відповідно до змін газового складу крові. Це дозволяє не перенасичувати організм малюка надмірними дозами «хімії» та не нашкодити зайвими процедурами;

На жаль, апарати для передчасно народжених немовлят коштують відчутно дорого, тому купівля такого обладнання і досі є прерогативою благодійних фондів. Вкрай необхідний газоаналізатор лікарням купити просто не під силу. Його вартість складає 225 тисяч грн.

Зважаючи на це, волонтерський центр People’s Project розпочинає збір коштів на необхідний апарат. Чужих дітей не буває, адже вони – наше майбутнє. Разом ми можемо зібрати необхідну суму і дати шанс на життя та здорове дитинство сотням малюків.

Зробити внесок у проект та слідкувати за прозорою звітністю можна за посиланням.Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх