EN|RU|UK
Блоги Роман Насиров
  314  0

Білорусь відмовилася від кредитів МВФ - а що у нас?

Місія МВФ працює в Україні з минулого четверга. До кінця року уряд розраховує отримати $1,9 млрд. Але не треба забувати, що до кінця поточного року Україна має заплатити по зовнішньому боргу 90,98 млрд гривень. Це $3,2 млрд.

А що з державними фінансами?

Офіційна статистика рахунковоі палати повідомляє нам, що за перше півріччя недовиконано план надходжень на 74 млрд гривень.

Заборгованість за пільгами та субсидіями на послуги ЖКГ 8,3 млрд гривень. У липні на рахунках Держказначейства залишалось менше 2 млрд гривень, не було грошей на виплату пенсій. Почалися історії з перерозподілом коштів з місцевих бюджетів.

Тут маємо собі на увазі, що у 2019 треба буде заплатити вже $5,1 по зовнішньому боргу. Наступні чотири роки треба виплачувати мільярди по боргу, та чи є в Уряді бачення, як це робити? Плюс є питання ціни на газ. За таких умов податкова реформа мала би вже початися у повному обсязі, але знову бюджетний процес починається без цього.

А попереду – 2 виборчі кампанії. Маємо таке собі рівняння з відомими проблемами і невідомими планами, як їх вирішуватимуть. Зрозуміло одне: наслідки рішень найближчих днів по роботі з МВФ будуть відчутними для кожного українця.

Поки не зрозуміло, чи є конкретний план...

''Шок для населения'': Беларусь отказалась от кредитов МВФ - Obozrevatel.com


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх