EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції
  1234  1

ТОЧНО ДРОВА? А МОЖЕ КРУГЛЯК?

Вже кілька днів у мережі деякі ЗМІ неправильно трактують і поширюють неправдиву інформацію про рішення Ради щодо підтримки пропозицій Президента України стосовно мораторію на експорт дров.

Тому звертаю вашу увагу: якщо ви читали чи бачили десь у ЗМІ інформацію про скасування мораторію на експорт кругляків, перевіряйте інформацію, яку подають ці ЗМІ, ретельніше. Бо парламент НЕ приймав ніяких рішень щодо скасування мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів (або, як їх називають у народі, «кругляки»).

Мораторій на експорт необроблених лісоматеріалів парламент ухвалив ще у 2015 році. І його ніхто не відміняв.

Що ж тоді змінилось? І чому у мережі з’явилось так багато неправдивої інформації?

Давайте трохи історії. У липні цього року Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів».

У липневій версії Закону було прописано посилення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу. І планувалося заборонити вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної (дров) строком на 8 років.

Тоді ж, у липні, Президент ветував цей Закон через невідповідність його міжнародним зобов’язанням України і подав до парламенту пропозиції виключити норму про введення мораторію на експорт дров, встановивши захисні заходи, спрямовані на збереження українських лісів.

І саме цю версію Закону Рада й підтримала. Отже, де-юре документ забезпечує збереження українських лісів та сприяє запобіганню незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів. І він прийнятий без норми про мораторій на експорт дров.

Що буде відбуватись де-факто?

Якщо дістатись суті самого Закону, то варто звернути увагу не на помилку деяких журналістів, а скоріше на те, що митниці зараз слід звернути усю свою увагу на охорону саме необробленої деревини («кругляку»), вивіз якої було заборонено, наприклад під кодом:

 ТН ЗЕД 4401100000

·  4401100001 деревина паливна у вигляді колод, полін, гілок, в'язок хмизу чи в аналогічних видах, деревина паливна у вигляді колод довжиною до 1 м або розколотих колод і полін.

·  4401100009 деревина паливна у вигляді колод, полін, гілок, в'язок хмизу чи в аналогічних видах, й інша.

Бо їх можуть приховано вивозити під виглядом іншої деревини, вивіз якої було дозволено і яка має зовсім інші ТН ЗЕД коди, наприклад, хвойні:

Код ТН ЗЕД 4403200000

·  4403201100 із хвойних порід інші, ялина звичайна "Рicea abies Karst." або ялиця біла європейська (Abies alba Mill, колоди).

·  4403201900 із хвойних порід інші, ялина звичайна "Рicea abies Karst." або ялиця біла європейська (Abies alba Mill, інші).

·  4403203100 із хвойних порід інші, сосна звичайна виду "Рinus sylvestris L, колоди.

·  4403203900 із хвойних порід інші, сосна звичайна виду "Рinus sylvestris L, інші.

·  4403209100 із хвойних порід та інші колоди.

Митникам варто приділити неабияку увагу та ретельніше перевіряти деревину, аби уникнути контрабанди, яка може розпочатися найближчими днями!


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх