EN|RU|UK
Блоги Виктор Вишнев
генеральный директор ДП СЕТАМ
  223  0

Ринок майна банкрутів та Doing business

Ефективна процедура банкрутства – важлива умова інвестиційної привабливості країни. Ця неочевидна, на перший погляд, думка є цілком логічною. Адже інвестори повинні бути впевнені, що в разі неплатоспроможності боржника-контрагента, їх кошти повернуться. Без такої впевненості будь-яка економічна діяльність є надто ризикованою.

Майно банкрутів

Банкрутство – це визнана господарським судом нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як шляхом застосування ліквідаційної процедури.

Банкрутство важлива подія з юридичної, соціальної та економічної точок зору. Адже воно завжди зачіпає інтереси дуже багатьох осіб:

· кредиторів, що повинні встигнути заявити свої вимоги і претензії для враховання при погашенні боргів за рахунок майна банкрута;

· найманих працівників, з якими у першу чергу мають бути здійснені розрахунки, а також яким забезпечені певні гарантії при звільненні;

· держави та державних соціальних фондів, що зацікавлені у ліквідації заборгованості по податках та зборах.

Для того, щоб знайти кошти для задоволення цих вимог, майно банкрута,  продається торгах.

Таким чином, реалізація майна банкрута є одним з головних етапів всієї процедури банкрутства. Адже саме завдяки отриманим коштам від продажу майна підприємство матиме можливість виконати свої зобов’язання перед кредиторами.

Теоретично, у випадку повного задоволення вимог кредиторів, у разі наявності залишку засобів, підприємство може навіть відновити свою діяльність.

Майно продає торгуюча організація, яку визначає арбітражний суд.

Нажаль, деякі торгуючі організації, працюють неефективно, не маючи належних та достатніх знань для проведення таких торгів, не маючі великої клієнтської бази, навичок просування об’єктів на ринку.

Через ці причини процедура часто є дуже розтягнутою в часі. Ще один недолік – малий процент повернутих коштів.

Крім того, часто навколо майна банкрутів виникають скандали. Адже деякі привабливі активи є малозахищеними від зловживань. Й деякі торгуючі організації нездатні подолати спокусу продати об’єкт «кому потрібно» за неформальну винагороду. В результаті це шкодить інтересам кредиторів (контрагенти, працівники, держава). А в ширшому сенсі – шкодить інвестиційній привабливості країни.

Легкість ведення бізнесу

Питання відновлення платоспроможності боржника є важливим чинником успішності ринкових перетворень в Україні. Важливим індикатором просування економічних реформ Уряд бачить рейтинг легкості ведення бізнесу (Doing business).  А серед 10 показників, за якими вимірюється рейтинг є якраз «врегулювання неплатоспроможності.


Врегулювання неплатоспроможності є вкрай важливим для інвесторів (як зовнішніх, так  і внутрішніх). Адже вони потребують гарантій збереження коштів та захисту інтересів у разі банкрутства контрагента.

Рівень у розділі «Врегулювання неплатоспроможності» рейтингу «Doing business» розраховується за кількома параметрами: тривалість процедури банкрутства, затрати на процедуру, коефіцієнт повернення боргу, фінансові витрати та інше.

OpenMarket виходить на ринок

ДП “СЕТАМ” є активним учасником нормативного забезпечення питання відновлення платоспроможності – фахівці підприємства входять до робочої групи по розробці проекту «Кодексу про банкрутство».

Ми повністю відповідаємо вимогам, які законодавство вимагає для цієї діяльності.

Ми маємо впевненість, що наш вихід на цей ринок суттєво покращить ситуацію. Адже в нас накопичилася значна експертиза по роботі зі схожими об’єктами. Бо ми ефективно реалізуємо непрофільне майно банків. Реалізація заставного майна – непросте завдання для банків.

Наші переваги вже оцінили найбільші банки країни – «Раффайзен Банк Україна»,  “Укрексімбанк”, “ПриватБанк”, “Альфабанк Україна”, “ВТБ БАНК”, “ІндустріалБанк”, “РадаБанк”, “Чеський експортний банк”, “Укргазабанк” та “Ощадбанк”.

Ми продали банківського майна вже на понад півмільярда гривен.

Переваги ДП “СЕТАМ” над іншими торгівельними організаціями полягають  у тому що в нас набагато більше учасників, ніж у інших. Сьогодні у нас 53816  зареєстрованих користувачів.

Крім того, Openmarket першим в Україні впровадив надійну криптографічну технологію Blockchain. А значить, інтереси кредиторів захищені від людського фактору.  Адже в хід торгів не може втрутитися ніхто. Ситуація, при якій ліквідатор продає майно банкрута за копійки знайомим у нас неможлива.

Важливо й те, що Openmarket — це аукціон. В процесі торгів ціна підвищується за рахунок конкуренції між учасниками. Середнє  зростання ціни +11,9%.

Тож докорінне реформування раніше тінізованого ринку арештованого майна дає нам впевненість, що саме застосування OpenMarket дасть змогу просунути сферу відновлення платоспроможності вперед.

Адже висока конукретність та зростання ціни на відкритих електронних аукціонах збільшать коефіцієнт повернення боргу.

Тож збільшення відсотку повернутих коштів та пришвидшення процедури дає шанс покращити позицію України в рейтингу Doing business.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх