EN|RU|UK
Блоги Сергей Иванов
журналіст, телеведучий
  3767  17

Митар

"Це як призначити людину, засуджену за педофілію, вихователем у дитячому садку", - так відреагував мій знайомий прокурор, коментуючи вчорашнє призначення виконуючим обов'язки Голови Державної фіскальної служби України екс-керівника Одеської митниці Олександра Власова, який виступає фігурантом кількох резонансних кримінальних проваджень. Професійних прокурорів дуже складно чимось здивувати, а тим паче обурити, оскільки в тій системі, де вони працюють,подібні дива давно набули статусу рутини. Та й взагалі, люди цього роду діяльності зазвичай стримано коментують кадрові призначення у вищих щаблях влади, бо в наші буремні часи ніколи не вгадаєш, хто завтра стане твоїм начальником. Тому мене дуже зацікавила атипова реакція мого колишнього колеги, я звернувся до своїх джерел і отримав повний розклад по скандальному протеже пана Гройсмана. 

Отже, що нам відомо про Власова. 

13.08.1972 року народження, уродженець Донецької області. В 1993-му році закінчив Донецьке вище воєнно-політичне училище. Починав трудовий шлях на митниці, потім 11 років працював у Службі безпеки України. У 2011-2013 р.р. Власов працює в Міністерстві економічного розвитку, після чого повертається до фіскальних органів, і в 2017-му році очолює Одеську митницю до моменту його відсторонення від посади. 

Кримінальні провадження 

1. Генеральна прокуратура розслідує кримінальне провадження за фактами зловживання службовим становищем та службової недбалості з боку співробітників Одеської митниці при розмитненні 128 морських контейнерів, внаслідок чого суб'єкти господарської діяльності ухилилися від сплати податків. Сім співробітників вже отримали підозри, слідство триває.

2. Служба безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури Одеської області в розмірі $ 50 000 затримала при отриманні хабара чотирьох співробітників відділу боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Одеської митниці, підпорядкованих Олександру Халковському, який, у свою чергу, є довіреною особою Власова. 

3. Слідче управління фінансових розслідувань ДФС розлідує кримінальне провадження про привласнення арештованих 37 контейнерів з товарами загальною вартістю 154 млн грн, які  зберігалися на території митного посту "Одеса центральний". Саме цей епізод, в якому задіяні співробітники ГПУ, став причиною відсторонення Власова від посади. 

Схеми

Джерела стверджують, що з серпня 2017 по черпень 2018 р.р. Власов керував незаконною схемою імпорту автомобілів на Одеській митниці. За сприяння Власова та згаданого вище Халковського Асоціація імпортерів транспортних засобів монополізувала імпорт автомобілів за заниженою митною вартістю. Схема полягала в тому, що представники Асоціації вносили до митних декларацій завідомо неправдиві дані про неіснуючі дефекти технічного стану автомобілів, за рахунок чого знижувалася вартість розмитнення. Один автомобіль "коштутвав" представникам імпортера $400, які розподілялися наступним чином: $100 - митниця, $300 - УСБУ в Одеській області та ДЗЕ Нацполіції в Одеській області. Щомісяця за цією схемою в Україну ввозилося від 600 до 1000 автомобілів. Таким чином, протягом року лише на ній тандем Власова-Халковського отримав близько $1 000 000.

Також протягом зазначеного періоду на Одеській митниці діяла схема так званого "сірого" імпорту - митна вартість товарів штучно занижувалася шляхом заниження в деклараціях недостовірних відомостей про вагу та номенклатуру. Щомісяця з 3-4 тисяч контейнерів приблизно 50% розмитнювалися за цією схемою. Сума незаконної вигоди від неї - близько $1 000 000 на місяць. 

Майно

Все майно Власова належить його 22-річному сину Владиславу. В 2016-му році Власов переписав на сина всю нерухомість: квартиру 135,7 кв.м, будинок 230 кв. м та земельну ділянку, паркомісце 17 кв. м. Транспортні засоби в сім'ї Власових оформлені на дружину (MAZDA 3 HB 2012 р.в.) і сина (MINB COOPER COUNTRYMAN 2012 р.в.). У минулому році крім майна Власов-молодший отримав бізнес. Йому належать 80% аграрного підприємства ТОВ "Сіті-Ферма". Син Власова успішно суміщає бізнес із навчанням в Амстердамському університеті, вартість якого складає приблизно €12 000 на рік. 

***

Складно сказати, що керувало Гройсманом, коли він призначав Власова. Напевно та ж сама надприродна сила, якак змусила його обрушити золотий дощ на мільярдера Косюка. Але якщо в тому випадку віні нехай і непереконливо, але виправдовувався прагненням підтримати вітчизняного виробника, то цей крок не можна виправдати жодним чином. Є факт: Прем'єр-міністр, не дочекавшись результатів слідства, призначив головним митарем країни людину, яку звинувачують у корупційних злочинах. І це все, що потрібно знати про його кадрову політику, яка врешті-решт поховає його політичні перспективи. 

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх