EN|RU|UK
Блоги Євстратій Зоря
Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (в миру – Іван Володимирович Зоря). Речник УПЦ КП.
  1460  0

Московська напівправда гірша за неправду

Сьогодні з Патріархом Філаретом зайшла мова про зміст проповіді Московського патріарха Кирила, сказаної в минулу неділю. Там він розповідає, що єпархії в Україні нібито завжди мали бажання перебувати у єдності з Москвою. І що не можна "розривати духовну єдність", бо тоді з Церквою "станеться щось страшне". Подивитися проповідь (бо цікаві також емоції та інтонація промови) можна тут:

https://www.youtube.com/watch…

Патріарх Філарет сказав:

- Оце - напівправда. А напівправда гірше за брехню. Це як отруту кладуть в добру їжу. Перемішані факти і вигадки, щоб ввести в оману.

Бо хто від кого відділився? Київ від Москви чи Москва від Києва? Він каже так, ніби це Київ відділився від Москви, чи його хотіли "відірвати". А насправді ж це Московська Церква відділилася від Київської Митрополії! Москва сама поставила Митрополита, без благословення Константинополя - і цим відділилася і від Константинополя, і від Київської Митрополії.

Каже про те, що тоді сталася унія, і тому Москва відділилася. Добре. А коли унія припинилася і Патріарх Константинопольський вже не був в унії - чому ж ви не повернулися? Ви ж не відмовилися від автокефалії? Не відмовилися. Значить унія була лише приводом, але не причиною. А причиною було те, що Московське князівство утвердилося як незалежне, і тому хотіло і в церковному відношенні бути незалежним. Оце причина, а не унія.

І коли каже про митрополита Ісидора, який як кардинал повернувся в Москву, де його вигнали - то каже так, ніби це не кардинал, а якийсь безбожник. А хіба сам Кирил з Римськими Папами і кардиналами не зустрічався, не співпрацював? А тепер ніби лякає тим кардиналом.

Якщо українська автокефалія "розриває єдність Святої Русі" - то чому ви самі розірвали єдність з Константинополем і з Києвом? Навіщо відділилися? Ось це все - лукавство, бо коли вони відділилися і стали автокефальними, то він подає це як добро, а коли ми відділяємося і стаємо автокефальними, то лякає "страшними наслідками для Церкви".

Колись мені одна жінка так казала: "Не можна розділяти Русь!" А я їй відповів: добре, тоді нехай об‘єднаються навколо Києва. Бо Київ же - матір міст Руських. От нехай Київ і буде столицею. А вона мені каже: "Це гордість!". А те, що Москва відділилася і стала столицею - це не гордість?

Гордість - це утверджувати свою велич за чужий рахунок. Як Москва хоче бути великою за рахунок Києва. А ми не хочемо нічого чужого. Тому правда на нашому боці і ми переможемо, а неправда рано чи пізно, але завжди зазнає поразки.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх