EN|RU|UK
Блоги НЦП
"Національний центр правозахисту"
  284  0

Галицьке правосуддя

Апеляційний суд Львівської області переніс судове засідання по художнику-трафаретчику Маркіяну "Майору" Вербовому на цей четвер, 11.30, Соборна площа 7. Замість самооборони молодому хлопцю інкримінують посягання на життя правоохоронця.

30 серпня судове засідання почалося з закликами. Громадяни скандували: Активісти не мішені!  У підтримку Майора прийшли представники С14, Правого сектору, ОУН, Азову, Карпатської січі, УНСО з вимогами справедливого розслідування нападу на громадських активістів, та безпосередньо на Катю Гандзюк.

Свободу Марку «Майору» - Ні Мусарському Терору! - будівля Львівського апеляційного суду зібрала під своїми стінами приблизно сотню активістів та ще десяток журналістів. Всіх присутніх обурювало, що за право на захист від невідомих, їхньому побратиму загрожує 12 років позбавлення волі. 

Судове засідання розпочалося із затримкою. Стояло питання по оскарженню незаконного затримання Майора, який малював трафарети у підтримку Гандзюк. До цього стало відомо, що місцева поліція арештувала сам трафарет.

Адвокатами надавалась низка позитивних характеристик з місць навчання, проживання та громадських організацій до яких був дотичний Майор. Народний депутат Парасюк заявляв про готовність брати Майора на особисті поруки, аналогічно як депутати Львівської ради Додавалась довідка про побиття іншого фігуранта справи, якого невідомі особи побили при затриманні, та порушували їхнє з Майором право на захист.

Виявляється, суд саботує розгляд оскарження тримання під вартою. Адже Майора не доставили. Начебто в апеляційній скарзі Майора не було зазначено про необхідність доставки його на суд,  під час якого будуть розглядати його тримання під вартою. 

Висувається клопотання про доставку підозрюваного в найкоротші терміни, як про це говорить практика Європейського суду з прав людини. Судді нічого не пояснивши виходять із зали. Оголошується перерва до  6 вересня. Народ обурений!

Після перемовин голови Апеляційного суду з громадськістю дійшли домовленостей, про справедливий та не упереджений розгляд справи Майора. Що судова колегія, яка перенесла засідання не права, адже жодним чином не пояснили перенесення засідання.

Вкрай обурена громадськість нагадала суддям, що влада не вічна. Що всі люди рівні перед законом. Наголосили про необхідність дотримання Конституції. Вели себе в межах дозволеного та не переходили в протиправне русло.

Активісти з Апеляційного суду пішли до Управління поліції Львівщини. Намагалися поспілкуватися з тими, хто прикриває фальшування справи Майора. Ніхто до активістів не вийшов. Після цього група людей направилась до Львівської в'язниці, адже побоювалась, що Майора не доставили адже знову його побили правоохоронці.

Висловивши слова підтримки та заклики до справедливого розслідування, громадськість прогулялась центральними вулицями Львова, доносячі громадськості про наявні проблеми нашого суспільства.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх