EN|RU|UK
Блоги Дмитро Кулеба
Посол, Постійний представник України при Раді Європи
  562  2

Зовнішню політику не можна робити лише беручи

Це була моя професійна мрія - дожити на дипслужбі до моменту, коли ми не проситимемо у світу гроші, а даватимемо їх. Ну або хоча б робитимемо це паралельно:)

Тому що зовнішню політику не можна робити лише беручи.

Велика повага усім у Києві, хто зробив це рішення можливим.

Думаю, усі, хто стежить за процесами довкола ПАРЄ, розуміють знаковість і своєчасність цього кроку.

Україна вперше здійснила добровільний внесок до бюджету Ради Європи

Сьогодні у Страсбурзі була завершена процедура здійснення добровільного внеску України до бюджету Ради Європи у обсязі 400 тисяч доларів США.

Фінансова ситуація в РЄ різко погіршилася у 2017 році, коли Російська Федерація використала фінансовий шантаж організації і у порушення своїх міжнародно-правових зобов’язань відмовилася сплачувати внески до бюджету Ради Європи до того часу, поки не буде відновлена повноцінна участь її делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Цей крок поставив організацію в особливо скрутне становище, оскільки протягом останнього десятиліття бюджет Ради Європи формувався в умовах скорочення бюджетних видатків у більшості держав-членів.

За цих умов Уряд України вирішив фінансово підтримати Раду Європи. Ми зробили добровільний внесок на додаток до своїх обов’язкових платежів до бюджету.

Гроші будуть використані у сферах співробітництва, що є пріоритетними як для Ради Європи, так і у контексті співробітництва з нашою державою.

Зокрема, Україна профінансувала такі напрями співробітництва:
- функціонування Європейського суду з прав людини,
- боротьба з корупцією та відмиванням грошей,
- запобігання тортурам,
- боротьба з расизмом і нетерпимістю,
- інтеграція ромів та кочівників у суспільство,
- захист меншин,
- розвиток рівноправ’я жінок та чоловіків,
- захист культурної спадщини,
- захист журналістики та безпеки журналістів.

У найскладніший період сучасної історії України ми стали отримувачем допомоги з боку Ради Європи. Я радий, що сьогодні Україна стала донором такої допомоги. Це акт солідарності України з Радою Європи у темні для організації часи, коли її здатність захищати власні цінності та принципи випробовують на міцність.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх