EN|RU|UK
Блоги Олена Шевцова
З Україною в серці. Люблю Збройні Сили України))))
  458  2

Зміни в ЗСУ. Арсенали.

Більше року тому за сприяння начальника Служби озброєння представники РВ проводили моніторинг арсеналів та складів боєприпасів на предмет поточного стану та запланованих робіт для приведення у відповідність місць збеігання боєприпасів. Цього року з такою ж місією ми відвідали найбільші і найважливіші об'єкти що б подивитися- що змінилося за рік, і як використовуються виділені кошти.

Після відвідування з'явилося бажання написати трішки позитиву про наші Збройні Сили. Звичайно більшою популярністю користуються статті з негативним наповненням, але сьогодні хочеться написати саме про позитивні зміни які відбуваються у надважливому напрямку- це місця зберігання боєприпасів.

Після трагічних подій в Балаклеї та Калинівці переобладнання складів та арсеналів керівництво держави та ЗСУ визначили пріоритетним напрямком . Після довготривалого дефіциту фінансування на склади та арсенали почали виділяти кошти, що б фактично створити з нуля: умови зберігання боєприпасів, побудувати систему безпеки та захисні споруди для складів. 
Події в Балаклеї і Калинівці дали нам чітке розуміння, що ворог не спить, і використає всі можливості, що б підірвати нашу обороноздатність, дестабілізувати ситуацію в ЗСУ та підірвати авторитет у суспільстві. Але саме по завданню російських агентів деякі наші політики та чиновники дестяками років нищили ці самі склади, розпродавали та розвалювали цілі військові частини, на території яких зберігалися боєприпаси. Тому зараз , враховуючи складну фінансову ситуацію в країни , приходиться будувати все фактично з нуля . Фінансування за програмою живучості минулі роки було   фактично відсутнє, з 2005 по 2008 року у повному обсязі, але і за цей період не було побудовано жодного сховища , не проводились роботи по укріпленню периметру .

Зараз на складах та арсеналах озброєння та боєприпасів кипить робота. Якщо порівняти стан два роки тому, рік тому і зараз- картинка суттєво відрізняється. Роботи по укріпленню зовнішнього і внутрішнього периметру, приведення до ладу території навколо складів та арсеналів , забезпечення новітніми засобами зв'язку, забезпечення якісними системами відеоспостереження, ремонт КПП, обладняння необхідними засобами безпеки і правильна і дієва організація роботи особового складу- це дійсно вражає. Активно розпочато будівництво підземних сховищ та ведеться приведення до ладу всіх місць зберігання боєприпасів. 
Виділяються кошти на поліпшення умов проживання особового складу в військових частинах, на території яких знаходяться склади. 
І в цьому напевно головний ресурс- це люди. Командири, яким не байдуже, які реально роблять неможливі речі можливими і особовий склад, на чиї плечі лягяє нелегкий вантаж — привести до ладу все те, що розвалювали багато років.. 
Після побаченого можна зі впевненістю сказати, що виділені кошти витрачають за призначенням. Порівняно з минулим роком роботи виконані колосальні. 
Нажаль не можна в цифрах викласти деякі факти, та фото, але є чим похвалитися- це напевно.
Наразі відвідали декілька Арсеналів зберігання боєприпасів на предмет моніторингу — чи доцільно використовуються виділені кошти, та які роботи були зроблені та ведуться після трагічних подій, які сталися минулого року.
Іллюзій чесно кажучи не було, бо попередньо арсенали були у дуже поганому стані, умови зберігання боєприпасів не відповідали тим реаліям, в яких ми зараз знаходимося- безпека, надійність, мобільність, чіткий облік, все як має бути в умовах війни ... але порівнюючи враження між двома поїздками з перервою в рік можна з впевненістю сказати- висновки зроблені. І ці висновки правильні.
Посилений режим пропуску, поновлений режим охорони, а ще військові купили справжню спецуру- неймовірних красунчиків вівчарок , і тренують іх щодня майже з цуценят. 
Нажаль органи місцевої влади та кандидати які на передвиборчих піар-акціях показують себе патріотами в вишиванках -не завжди йдуть на зустріч у допомозі , хоча за указом Президента про шефську допомогу- мали б це робити з радістю, і не тільки тому, що військові частини платять іх чималі податки в бюджет, які в деяких випадках становлять основну частину місцевого бюджету, а просто тому, що в країні війна, і допомагати військовим- справа честі. 
Є ще різного рода помічники, коли бачать, що на військову частину виділили кошти , привезли будівельний матеріал, починають інженерні роботи, встановлюють засоби зв'язку чи відеоспостереження- відразу до “допомоги” підключається повністю укомплектований набір всіх служб, які існують в природі. Раніше, як людина з бізнесу, я думала що тільки у бізнесменів така ситуація з перевіряючими органами- не встиг відкрити бізнес- вже біжать наввипередки. Виявляється що під час війни нічого не змінюється і військові не є виключенням, той факт що роботи ведуться військовими в надважливому стратегічному няпрямку- нікого не зупиняє і не бентежить. Виконуємо план)

Попередньо вивчивши документи та побувавши безпосередньо на об'єктах можна зробити певні висновки: дійно важливо, що на цей напрямок виділили кошти і активно почали займатися приведенням до ладу складів та арсеналів. Багато в чому результат залежить від людського фактору- а саме від командирів. Результати роботи приємно вражають , з такими темпами за рік другий ми будемо спокійні за безпеку зберігання наших боєприпасів. І дійсно, хочеться подякувати всім військовим, які живуть своєю роботою, які відповідально відносяться до своїх обов'язків і яким не байдуже- що вони залишать наступникам, бо те що залишили ім- лишають напевно тільки ворогам.
Фото на етапі «до» - не виклалую, що б добрі люди їх не використали як це часто роблять , але порівняти є з чим ✌️Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх