EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції
  532  0

ПЕРШИЙ КРОК ДО ЛЕГАЛІЗАЦІ АЗАРТНИХ ІГОР

Буквально вчора розповідав вам про те, що покер в Україні визнали офіційним видом спорту. І тут у багатьох виникла купа питань. Зокрема щодо відродження легалізації азартних ігор в Україні. Отже сьогодні пропоную розібратись  у цій темі.

Трохи історії

У такому далекому 2009 році в Україні офіційно заборонили грати в азартні ігри та аргументували таку позицію тим, що заборона азартних ігор – це  турбота про добробут громадян та суспільну моралі, бо 5 % жителів великих міст мали залежність від таких ігор, це не уявна цифра, саме такі показники значились у пояснювальній записці до законопроекту про заборону таких розваг.

Що ми маємо сьогодні?

Після заборони гральних розваг на  порушників накладаються досить суворі покарання. Зокрема  за організацію азартних ігор  -  штраф  на суму 25,6 мільйона гривень, плюс конфіскація обладнання та всіх отриманих порушником  прибутків на користь держави. А ось для  гравців  штраф мінімальний (+- 100 грн).  Але це, на мою думку, безглуздо, бо сьогодні весь азартний бізнес переїхав у формат он-лайну, і той, хто хоче все одно буде грати. Але заборона  просто виводить ситуацію з під контролю.

ЗА

Звісно що перший аргумент «ЗА» - це можливість державою реально контролювати цю сферу.  Ну і звісно, що легалізація дозволить залучити в країну багатомільйонні інвестиції, експертами було навіть підраховано, що держава отримувала б від цього понад 12 млрд в рік . А легальний бізнес, що працює за чітко визначеними правилами і під жорстким контролем держави, в будь-якому випадку безпечніше, ніж той же бізнес, але ніким і нічим не контрольований.

В Раді навіть обговорювали питання відміни заборони та легалізації гральних розваг, але все ніяк не наважаться. Бо вважають, що аргументи «ПРОТИ» суттєво переважують «ЗА».

ПРОТИ

Звісно що негативним моментом може стати залежність, неконтрольований азарт та пристрасть українців до таких ігор. Але тут не обходиться і без того, що комусь заборона гемблінгу в Україні йде на користь і у прибуток.

ЩО БУДЕ?

Ще у 2015 році було створено законопроект, який обіцяв легалізувати азартні ігри в Україні, але, на жаль, у життя його так і не втілили. Потім історія повторилася у 2017 році, але фінал виявився однаковим. Можливо саме легалізація покеру та віднесення його до виду сорту  – це і є перший крок до відміни заборони?

Але як зробити все правильно? Аби відміна не стала новою «зрадою», на мою думку, необхідно виконати декілька важливих умов.

По-перше, контроль про який я вже згадував. Не просто контролювати вже створені казино та ігрові клуби, а контролювати систему видачі ліцензій, визначити спеціальні  зони, де можна відкривати подібні заклади, і ще один важливий нюанс - встановити вікові обмеження для гравців. Ну і звісно що нормально і раціонально розпорядитися отриманими від цього бізнесу грошима. Наприклад, на покриття дефіциту Пенсійного фонду, що скажете? 


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх