EN|RU|UK
Блоги НЦП
"Національний центр правозахисту"
  217  0

Місце адвокатури в житті суспільства важко переоцінити

Це кропіткий та надвідповідальний тягар, який вимагає професіоналізму та високих моральних якостей. Тому носіїв цієї професії часто ототожнюють з образом холодного розуму та кришталевого сумління. Три кити на яких тримається професія – право, професіоналізм та мораль. Але що станеться, якщо адвокат почне плутати посвідчення на право зайняттям адвокатською діяльністю з карт-бланш на безкарність ?

Подія, що мала місце, 7 серпня 2018 року в приміщенні Апеляційного суду міста Києва, виходить за межі моралі та адвокатської етики. Мало відбутися слухання по справі Щура Миколи, в судовій залі були присутні вільні слухачі, серед яких: активісти організації С14 та моніторингова місія Національного центру правозахисту.

Адвокат Поваляєв Олег Борисович здійснив напад на вільних слухачів у відкритому судовому засіданні, мотивуючи це тим, що не хоче, щоб його було видно на відеозаписі. Нагадаємо, що статтею 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено відкритість судових засідань (крім окремих випадків) та право слухачів здійснювати відеозапис портативними засобами без дозволу суду. Стаття 34 Конституції регламентує право вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію і визначає право на доступ до інформації, як елемент правового статусу особи.

Поваляєв, напав на хлопця, який здійснював відеозапис засідання, розбив його телефон, неодноразово намагався вдарити в обличчя рукою та вдарив у правий бік. Іншого неповнолітнього слухача, який спробував заспокоїти адвоката, без застосування фізичного впливу, вдарив ногою в сонячне сплетіння. Через що довелось звертатись за медичною допомогою в швидку. Не обійшлось без образ на адресу усіх слухачів, зокрема моніторів Національного центру правозахисту, які не брали участь в конфлікті. Заспокоювати Поваляєва почав також його колега, адвокат Крамаренко Євген Віталійович, але безрезультатно.

   

Щоб уникнути подальшого конфлікту потерпілі від рук адвоката, вийшли в коридор. Проте, ця спроба не заспокоїла нападника, який продовжував махати кулаками, кидати погрози та образи в бік усіх присутніх. З цих підстав представниками Національного центру правозахисту був викликаний екіпаж поліції, а потерпілими подані заяви про вчинення кримінального правопорушення.

Даний інцидент не має жодного відношення стосовно професійної діяльності адвоката Олега Поваляєва та не є перешкоджанням його професійній діяльності. Разом з тим наголошуємо, організація С14 та Національний центр правозахисту дотримується норм українського законодавства. Зокрема, кожна людина має право на захист, а адвокат в праві захищати будь кого хто до нього звернувся за допомогою. Ми проти порушення адвокатом етики та норм законодавства. Тим більш застосування фізичної сили до громадян.

 

Нагадаємо, що справа Миколи Щура має значний суспільний резонанс, тому на судові засідання постійно приходять журналісти та небайдужі громадяни. Йому інкримінують ч. 1 ст. 345 ККУ : погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо працівника правоохоронного органу, а також щодо його близьких родичів у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків. Микола Щур з Донецька, колишній віце-президент Федерації боксу Києва, бізнесмен. За повідомленнями в ЗМІ : "джерела в СБУ розповідають, що, за оперативними даними, пов'язаних з ним донецьких бізнесменів Миколу Щура та Олександра Бродського підозрюють в організації та фінансуванні викрадення людей під час акцій протесту на Майдані Незалежності". Потерпілим в справі Щура є Денискін А.В. інспектор УПП в м. Києві ДПП НП.

Слідкуйте, далі буде. 

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх