EN|RU|UK
Блоги Андрій Тарасенко
член Проводу НВР «Правий сектор», голова Політичної Партії «Правий сектор»
  236  3

Чи приведе нова приХватизація до порятунку держави?

Ну що ж, порошенківська зграя проводить приватизацію держпідприємств. Спробуємо пошукати тут користь для нас, українців.

Хто не в курсі. 24 липня Фонд держмайна запустив продаж підприємств з активами до 250 млн грн. Справді, тягнути державі ті підприємства немає сенсу. Є питання лише до корупційної складової приватизації. АЛЕ! Біда (так, саме біда) в тому, що це лише "затравочка" перед головним. Україну очікує велике роздержавлення стратегічних підприємств восени. Всього 23 об'єкти.

Частину втрат держави необхідно знати кожному українцю, якщо він є свідомою часткою своєї нації. Кожному громадянину, якщо він гідний бути активною частиною суспільства.

Енергетика. ПАТ "Центренерго", що є єдиною державною енергогенерувальною компанією. Плюс рештки регіональних обленерго.

Видобувна промисловість. ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" і ДП "Вугільна компанія "Краснолиманська".

Переробна промисловість. ВАТ "Оріана", що видобуває мінеральну сировину, добрива, а також виробляє пластмасу.

Хімічна промисловість. ПАТ "Сумихімпром", що виробляє добрива і азотні сполуки, барвники та пігменти. ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат", який виробляє титанові напівфабрикати та інші кольорові метали.

Медицина. ПрАТ "ІНДАР", що виробляє інсулінові препарати.

Машинобудування. АТ "Турбоатом", котре виробляє турбіни і двигуни. ДП "Дніпровський електробудівельний завод", що виробляє електродвигуни, генератори, трансформатори і залізничний рухомий склад. ДП "Електроважмаш", що виробляє електротехнічне обладнання для автотранспортних засобів.

Сільське господарство. ПАТ "Украгролізинг" - займається фінансовим лізингом.

З осені зазначені підприємства працюватимуть виключно на приватний інтерес обраних. Далі почнеться ниття громадян про ще кремезніші платіжки за світло. Зойки, що в аптеках ціни на препарати з інсуліну злетіли до небес. І так далі.

Власне, а чому великий бізнес має думати про хворих і нужденних? Це завдання держави, якщо вона діє на справедливих національних основах. Мета приватного бізнесу - максимізація прибутку. Стратегічне підприємство - підприємство, якого продукція або послуги мають важливе значення для життєзабезпечення тієї чи іншої території, підвалин її соціально-економічної системи, для функціонування тієї чи іншої галузі. Зрозуміло, чому стратегічні підприємства мають належати державі?

Представниця фонду "СігмаБлейзер" у виданні "Економічна правда" оцінює початок нового роздержавлення: "Страна сделала шаг к избавлению от коррупции и неэффективности... Осенью наступит очередь "большой" приватизации... компаний, приносивших деньги не бюджету, а политикам, в сферу влияния которых они входили".

Виходить з логіки процитованої, що корумповані політикани зможуть провести чесну приватизацію? Знову приХватизації для "своїх" випадково не станеться? Ну-ну.

Ось так поступово неоліберальні писаки та чиновники-торгаші створили догму в суспільстві, що держава апріорі - це корупціонер, а ефективний державний менеджмент на підприємствах - неможливий. Принаймні в Україні.

Зрозуміло, що у них знищити корупційні схеми і налагодити державний менеджмент в принципі завдання не стоїть. Навіщо змінювати корумповану систему держави? Простіше все розпродати гуртом та вроздріб. Гнійна рана на руці - навіщо її лікувати? Потрібно відрізати руку.

Чи потрібно це українцям?

Загалом, націоналістична відповідь на питання приватизації:

1. За стратегічні підприємства має нести відповідальність держава, за їх службу інтересам нації.

2. Чесна приватизація можлива тільки після знищення кланово-олігархічних зв'язків з державним апаратом - основи корупції.

3. Якісні приватизація і державне управління підприємствами можливі лише у рамках політики економічного націоналізму в Українській національній державі. За таку систему і боремось.

Розв'язка окремого негаразду без системного підходу дасть не багато користі. Якщо дасть взагалі.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх