EN|RU|UK
Блоги Масі Найєм
Партнер юридичної компанії "Міллер"
  3259  21

Як нами маніпулюють правоохоронні органи

По справі Катерини Гандзюк все відбувається блискавично. Народний депутат Антон Геращенко взагалі вважає, що справа вже розкрита (його коментар скріном ниже): "Справа розкрита швидко і професійно".

Тобто затримання підозрюваного з цілою купою алібі, які поліцією не перевірялись до подачі клопотання про обрання запобіжного заходу - це й є "розкриття злочину". Щодо професійності я би послав пана Антона до поста Євгенії Закревської. Риторичне питання: чому пан Антон Геращенко має доступ до матеріалів досудового слідства?

Але давайте прослідкуємо події протягом тижня. Саме стільки пройшло з моменту вчинення злочину проти Каті.

День перший.

Поліція реєструє в ЕРДР кримінальну справу як хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку ...

Справа набирає громадський резонанс, через шість годин після події поліція додає кваліфікацію "умисне тяжке тілесне ушкодження".

За цілий день немає жодних заяв від голів ГПУ, МВС (Авакова) та від Президента (Порошенко).

День другий.

Справа набуває ще більшого розголосу.

Додається більш жорстка кваліфікація: "замах на умисне вбивство".

За цілий день немає жодних заяв від голів ГПУ, МВС (Авакова) та від Президента (Порошенко).

День третій. Генеральний прокурор України, пан Юрій Луценко каже, що напад на Катерину - антиукраїнські провокації: "Справа про напад на Катерину Гандзюк є лише частиною ланцюга антиукраїнських провокацій на півдні України".

Все ще немає заяв від голови МВС (Авакова) та від Президента (Порошенко).

День четвертий. Генеральний прокурор України, пан Юрій Луценко запевняє, що прийняв рішення передати справу до СБУ: "Почув [від Катерини] версії причин нападу на неї. З огляду на це прийняв рішення передати слідство до центрального апарату СБУ".

З’являється заява від Посольства США в Україні: "Ми засуджуємо напад із кислотою на громадську активістку та радника мера Херсона Катерину Гандзюк. Дуже сподіваємося на ретельне розслідування, в результаті якого нападника буде притягнуто до відповідальності"

З’являється заява від Міністра МВС (Авакова): "Поліція затримала підозрюваного в замаху на вбивство Катерини Гандзюк. Проводяться невідкладні слідчі дії".

Все ще немає заяв від Президента (Порошенко).

День п’ятий.

Справа ще розслідується НПУ, в СБУ так і не відкрито провадження. Представництво ООН в Україні засудило напад на Катерину Гандзюк:"Організація Об'єднаних Націй в Україні також уважно спостерігає за ситуацією навколо інших нещодавніх нападів на громадських активістів в Україні. Всі випадки були чи будуть задокументовані та проаналізовані Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні. Ми закликаємо Уряд та правоохоронні органи провести прозоре, всебічне та ефективне розслідування нападу на Катерину та інших активістів. Ми наголошуємо, що сильне громадянське суспільство, де гарантується фундаментальне право на свободу слова та безпеку є необхідним для забезпечення прозорого урядування та відповідальності влади."

Все ще немає заяв від Президента (Порошенко).

День шостий. В суді обирають запобіжний захід підозрюваному від НПУ. Справа все ще не в СБУ.

Слідчий суддя ухвалив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою без визначення застави. Щодо абсурдності пропозиції НПУ вважати дану особу виконавцем злочину можете прочитати в пості Ольги Худецької. Варто зауважити, що свідки, зі слів яких робили фоторобот, в підозрюваному не впізнають особу злочинця.

Пан Антон Геращенко вимагає вибачитись громадськості за недовіру до поліції.

Все ще немає заяв від Президента (Порошенко).

День сьомий.

НПУ знаходить ще одного підозрюваного. На даний момент ще немає інформації про передачу справи в СБУ.

Що маємо наразі? Справу міцно тримає поліція. Генеральний прокурор не зміг перемогти пана Авакова і справа так і не передано в СБУ.

Нам всім радять вибачитись і повірити, що нападник саме той.

Далі - від двох до шести місяців на доведення того, що підозрюваний не є справжним виконавцем. Якщо він все ж таки не є справжнім виконавцем - десь в РФ буде посміхатись хлопець з відео, який насправді облив Катерину. Ну й замовник буде вдячний поліції на надійний тил. Дуже хочу повірити, що це все знову експеримент, але вже не СБУ а НПУ. Яким вони намагаються ввести в оману справжнього злочинця. Але щось мені здається, що то не з нашим щастям.

А поки що я думаю, що ми в небезпеці. Бо кожен, хто критикує поліцію - в небезпеці. І виконавець майбутніх злочинів буде ще більш зухвалим, бо відчуватиме безкарність.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх