EN|RU|UK
Блоги Віктор Галасюк
Народний депутат (РПЛ), Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва
  500  0

ЯК СВИНЯ НА КОНЯ СХОЖА ЦЯ "СИСТЕМА" НА PROZORRO

Незважаючи на всі заяви чиновників ФДМУ, значно більше вона нагадує ВІДРОДЖЕННЯ схем "тендерної мафії".

Можливо, ви пам'ятаєте, ще у 2016 під час голосування "бюджетного пакету" я з голосу "збив" поправку, якою намагались протягнути монопольно-корупційну схему в оцінці. Тоді вдалося.

Але у 2018 винахідники цієї афери все ж знайшли як скористатись лазівками в податковому законодавстві (ст. 172 ПК)... 

Ідея взагалі-то світла - запровадити ЄДИНУ БАЗУ ЗВІТІВ ПРО ОЦІНКУ МАЙНА для запобігання заниженню податкових платежів. Але числені звернення професійних асоціацій та громадських організацій до нас з Олег Ляшко свідчать про те, що ділки від влади використали її як ширму.

Що ж відбулось насправді? 

Запроваджена, по суті, примусова "послуга", яка надається під егідою держави приватною компанією-монополістом за великі гроші. Результати ж оцінок майна надалі приховують від суспільства. Тобто замість ефективної системи нагляду і контролю в сфері оцінки у Фонді Держмайна створили корупційну годівницю?

1) КОМЕРЦІЙНА МОНОПОЛІЯ. 
Фонд Держмайна авторизував лише один електронний майданчик «ОЦІНКА.online». Його оператором є не державне (що було б цілком логічно), а приватне підприємство «ВІ АЙ ПІ ДЕПАРТМЕНТ». 

2) НЕЗАКОННІ ПОБОРИ. 
Доступ до єдиної бази звітів про оцінку зробили платним - 390 грн за кожне звернення, незважаючи на те що Постанова КМУ № 358 від 21 серпня 2014 року вимагає забезпечити оцінювачам “безоплатний та безперешкодний доступ”. 

3) КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ. 
«ВІ АЙ ПІ ДЕПАРТМЕНТ» є не тільки монопольним оператором єдиної бази звітів про оцінку майна, а й оціночною компанією, що створює прямий конфлікт інтересів.

4) ПРИВАТНИЙ ГАМАНЕЦЬ. 390 грн за кожне звернення до бази, за оцінкою експертів, виллється у 600-800 МЛН ГРН/РІК! І це не податок чи адмінзбір, які підуть до бюджету... Це кошти, які комерційна фірма-монополіст щороку збиратиме до приватного гаманця з оцінювачів, нотаріусів та громадян, які є їх клієнтами.

5) ОБМЕЖЕНИЙ ДОСТУП. 
Чому дані практично всіх державних реєстрів відкриті для суспільства, а інформація єдиної бази звітів про оцінку майна закрита? Мабуть, тому, що справжнім завданням "Оцінки.Online" є не запобігання заниженню податків в країні, а створення корупційної приватної годівниці!

Ми з Олег Ляшко звертаємось до уряду, АМКУ, ГПУ, НАБУ та СБУ щодо ретельного вивчення цієї ситуації та ліквідації протиказонної комерційно-монопольної схеми!


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх