EN|RU|UK
Блоги Роман Семенуха
Народний депутат, "Самопоміч"
  4826  5

Диктатура наступає

У порядку денному парламенту з'явився проект, норми якого наближають Україну до найбільш "демократичних" держав світу з точки зору свободи Інтернетe: Китаю із його системою цензури і фільтрації "Золотий щит" та російського Роскомнагляду. І хоча голосів для включення його у порядок денний цього разу не вистачило, під час наступного голосування  - ситуація може скластися інакше. 

Отже, що пропонує законопроект 6688, який декларує нібито протидію загрозам нацбезпеці в інформаційній сфері?

1. Обмеження доступу до інформаційних ресурсів стає заходом забезпечення кримінального провадження (можна блокувати досудово, за клопотанням слідчого погодженого з прокурором, або клопотанням прокурора). Розгляд клопотання - день в день (тобто, "без суду і слідства")

2. Блокування або обмеження може бути застосовано на 2 місяці за рішенням суду і на 48 годин за постановою слідчого чи прокурора. 

3. Операторів зобов'яжуть припиняти пропуск трафіку від тих мереж, до яких згідно із законом "Про санкції" застосовані санкції. Оператори/провайдери - користувачі міжнародних каналів зв'язку будуть змушені за власний рахунок купувати і встановлювати ті технічні засоби для блокування ресурсів, які визначить СБУ або державні органи.

4. Створюється Єдиний реєстр виконання судових рішень і застосування санкцій у сфері телекомунікацій. Реєстр міститиме доменні імена сайтів, які публікують "заборонену в Україні інформацію". Відповідальною за формування реєстру буде НКРЗІ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації) в порядку, встановленому КМУ.

5. Впроваджуються штрафи (1% від доходу, отриманого від надання послуг за попередній рік, 5% за повторне порушення протягом року) для суб'єктів господарювання, які порушують вимоги закону "Про телекомунікації"

Думку омбудсмена, правозахисників про те, що норми цього документу - це прояв диктатури, і що він має бути доопрацьований, автори ігнорують. Причина зрозуміла. Цей проект - черговий крок влади у підготовці ґрунту для брудних технологій і масових фальсифікацій на майбутніх президентських і парламентських виборах. 


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх