EN|RU|UK
Блоги Віктор Галасюк
Народний депутат (РПЛ), Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва
  434  0

РЕСУРСНЕ ПРОКЛЯТТЯ ЧИ ЗАПАС МІЦНОСТІ?

Економічна політика України настільки безглузда, що Японію чи Сінгапур вона б вже вбила. Жорстко і неминуче. Менш ніж за рік. Більше вони б не протримались....

Просто ці "азійські тигри" не мають десятків мільонів тон пшениці, кукурудзи, руди, металобрухту, лісу-кругляку, для продажу за кордон щороку. Справа не в релігії, культурі чи традиціях. Там влада фізично не змогла б паратизувати на сировинній ренті і цинічно маскувати провальну економічну політику, старі схеми та нові договорняки.

Ні Японія, ні Сінгапур не можуть дозволити собі "безболісно" експортувати мільйон-два талантів і робочих рук, щоб "заткнути" їх грошовими переказами багатомільярдну діру торговельного балансу.

А Україна може! Бо ми одна з найбагатших країн Європи - і людьми, і природними ресурсами. Правда, з рекордно слабким державним менеджментом. Нещадно виснажуємо власні природні ресурси, торгуємо сировиною та людьми замість товарів... Набираємось державних боргів замість приватних інвестицій... І слухаємо таких нафталінових закордонних радників, яких вдома вже давно "пустили б на мило"....

Хтось називає це ресурсним прокляттям. Я вважаю, що це унікальний запас міцності країни. Який після запровадження #НовогоЕкономічногоКурсу ми конвертуємо в стрімке економічне зростання та добробут українців.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх