EN|RU|UK
Блоги Віктор Кривенко
народний депутат, Голова Народного Руху України
  6706  8

Російська гра в кості

Майже тридцять років тому розвалився Радянський Союз – одне з найбільш кривавих і тоталітарних державних утворень, що коли-небудь знало людство.

Його правонаступником гордо виступила Російська Федерація, висловивши тверді наміри успадкувати все, в тому числі й борги. Та, як бачимо сьогодні – Росія в боргу перед СРСР точно не лишається.


Сучасний Кремль успадкував не тільки права й обов'язки, а й методи та інструменти своїх червоних хазяїв.

Тортури, масові смерті, викрадення людей, затримання за національними й етнічними ознаками, вбивства за політичні переконання, загарбницькі війни – все це, на жаль, не історія СРСР, а сьогодення РФ

Україна, чиї громадяни останні 4 роки чи не щоденно гинуть від рук Росії, знає це як ніхто інший. Щонайменше 70 громадян України на сьогодні є політичними в'язнями Росії, яка тримає їх за ґратами вже декілька років за абсолютно сфальсифікованими звинуваченнями.

Такі люди, як Олег Сєнцов, Володимир Балух, Ахтем Чийгоз, Олександр Шумков та інші українські політв’язні – живі докази нелюдської тоталітарної політики Кремля, що сторіччями провадиться на кістах ні в чому неповинних людей.

Новітня історія Росії рясно посипана кістками жертв її загарбницької зовнішньої політики – від 3 000 до 25 000 загиблих (за різними даними) у Чеченських війнах, трохи менше 1 000 загиблих у Грузії, близько 8 000 загиблих у Сирії, щонайменше 10 000 загиблих в Україні. Та Росія і не думає зупинятися, а найгірше – складається враження, що і Захід не поспішає її зупинити. Чемпіонат Світу з Футболу 2018 року, що розпочнеться вже завтра за мовчазною згодою наших західних партнерів (із певними виключеннями) – кричущий прояв замирення тирана і вбивці, що у 1939 році вже призвело до трагічних наслідків світового масштабу.


Захід мусить виступити єдиним дипломатичним фронтом у бойкоті Чемпіонату світу з футболу в Росії, так само, як він робить це із санкціями. Країни заходу мають зайняти максимально жорстку позицію у цьому болючому питанні та тиснути на Росію до тих пір, допоки вона не припинить порушувати права людини і безкарно вбивати громадян інших держав, як це було з літаком MH17, хімічною зброєю "Новичок", обстрілами мирного населення у Сирії та майже щоденним знищенням українців, як на фронті, так і в своїх в'язницях.

Саме тому критично важливо задіяти всі доступні ресурси і важелі впливу, щоб достукатися до кожного депутата Європарламенту, який вже завтра, 14 червня, буде голосувати за дипломатичний бойкот Чемпіонату світу з футболу в Росії. Санкції заходу – надзвичайно важливі і корисні, але, вочевидь – недостатні. Тож таке рішення Європарламенту про бойкот буде найменшим, що може зробити Європа для посилення тиску і звільнення Олега Сєнцова та інших українських політв’язнів.

Завтра, 14 червня, о 9:00 ранку, ми збираємось під посольством РФ для проведення акції «Росія – держава на кістках», щоб нагадати країнам Європи, до кого в гості збираються відправитись їх громадяни. Це найменше, що ми можемо зробити. Найменше, що можете зробити ви – долучитись.

Приходьте. 

Росія має бути зупиненою.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх