EN|RU|UK
Блоги Диана Макарова
Волонтёр
  6459  10

Про плакати, бани, футбол - або Хто править фейсбуком?

Хто ж править  ̶с̶в̶і̶т̶о̶м̶ фейсбуком?

Ірландці? Марсіани? Росіяни? Сам Цукерберг стоїть за пультом?

... учора, 6 червня, фейсбук, відповідаючи на численні скарги раша-налаштованих читачів, забанив українського художника Андрія Єрмоленка. Забанив за серію плакатів, випущених до чемпіонату з футболу, що відбудеться в Росії цього літа. Кривавого чемпіонату, який чомусь ніяк не добойкотують притомні громадяни світу.

Жодного правила фейсбуку художник не порушив. Але отримав бан "за порушення правил фейсбуку"

Учора і сьогодні особисто я милувалась тією хвилею обурення, яка піднялась в українській фейс-спільноті на захист художника. Та що там милувалась? Я й сама скочила на ту хвилю і написала обурений пост на захист художника та його плакатів.

Чи розуміли усі, хто репостив зображення плакатів, що вони теж ризикують отримати бан? - звичайно, розуміли. Так вже влаштовано наш милий фейсбучик, що він автоматично банить усе, пов'язане зі шкандалем. Але своїх не здаємо, хто, як не ми? - і, о диво, насьогодні акаунт художника вже було швиденько розбанено. Ба навіть скандальний (на думку жалобщіків) пост було повернуто на місце. Натомість...

... фейсбук почав банити захисників художника. Оту саму хвилю обурення. Ну, і мій акаунт https://www.facebook.com/diana.makarova.37?fref=mentions теж було забанено сьогодні - ВЖЕ ПІСЛЯ ТОГО ЯК РОЗБАНИЛИ ТОПІК-СТАРТЕРА!

Ну, не ідіотизм? Тобто, інцидент вичерпано, тема визнана такою, що не порушує правила фейсбука - а тепер включаємо репресії.

- Спокійно. Там править робот. Він автоматично відслідковує тих, хто зробив репости баненого автора і дає їм по шапці своєю роботською владою. - каже мені хтось.

Ок, версію прийнято. Нелогічно, але хто ж  пробував пробити робота логікою?

- Так кириличним контентом фейсбуку правлять же ж росіяни! От і йде модерація з Москви. - заявляє хтось ще.

- Та ні, не з Москви, а з Ірландії, точніше з офісу Facebook в Дубліні. Та позаяк український сегмент Facebook практично суцільно російськомовний, його разом з російським сегментом модерують співробітники ФБ, що володіють російською мовою - а це в основному команда закордонного офісу mail.ru, яка раніше працювала на Facebook за договором, а після продажу своєї долі акцій Усмановим перейшла туди повним складом. - поправляє Ярослав Вішталюк, давній поборник зросту україномовного сегменту соцмереж.

ок, і цю версію прийнято. Бо якщо робота ще пробити логікою можна - хто, скажіть, може пробити логікою росіян, та ще й з mail.ru?

- А як же з українським контентом? Чи не пора нам в Україні відкрити штаб-квартиру фейсбука? Он навіть чинний Президент України звертався з пропозицією до самого аж Цукерберга! - каже ще хтось.

- Я неодноразово у себе робив порівняльний аналіз українського сегменту Facebook - української мови в ньому настільки мало, що просто нема сенсу витрачатися на окрему україномовну команду, росіян цілком достатньо. Про що власне Цукерберг і відповів Порошенку. Я б на його місці сформулював відповідь з врахуванням наших реалій - "зачєм отдєльний офіс єдіной странє?". - відповідає, і не без яду, Ярослав Вішталюк, тричі кавалєр бану користувач фейсбуку.

див. листування між Цукербергом та Порошенком http://www.volynpost.com/news/50839-cukerberg-vidpoviv-poroshenku-schodo-ofisu-facebook-v-ukraini

тобто, головний фейсбукер Цукерберг не вважає доцільним відкриття штаб-квартири у Києві. Тоді хто ж буде роздавати нам бани, карати й милувати, виходячи, звичайно, з основних законів фейсбуку - але ж знає, знає український користувач "Закон як дишло, куди повернеш, туди й вийшло" - росіяни?

Виходить що так.

І історію з плакатами художника Андрія Єрмоленко можна пояснити теж досить просто - на плакати й автора йде навала раша-жалобщіків, фейсбук автоматично закриває автора до бану, піднімається на захист українська спільнота, закидує фейсбук скаргами у свою чергу. Тоді нарешті до розборок підключається людський фактор. Людський фактор відводить робота вбік, погружає свої длані у клавіатуру - і вуаля, головна причина скандалу розбанена!

(і людський фактор фейсбуку можна зрозуміти - нащо йому у мережі український Майдан? Так і користувачів, дивись, втратиш. Он один вже намагався припинити той український Майдан - так мусів потім бігти до вертольота, роняючи золоті батони)

І вже аж тепер починаються тихенькі бани тих, хто підтримав автора плакатів - адже за них навряд чи стане знову український мережевий Майдан. Не миттям так катанням, як кажуть в сусідній, дуже войовничій країні.

Так, ми можемо валити все на робота фейсбука (от вже ці роботи, може, це вони вже насправді правлять світом, а ми й не помітили?))) - але насправді людський фактор ніхто не відміняв. Отой самий людський російський фактор, який працює у кириличній штаб-конторі фейсбука, отой самий людський фактор, який пише скарги на українських користувачів - і найголовніше, той самий НЕлюдський фактор, який дозволяє Росії диктувати умови світу.

Яку країну бомбити, а яку закидувати мінами й ГРАДами.

Який футбол проводити, байдуже, що той футбол на крові.

Яку картку показувати СЛОВУ - вільному слову громадянина вільної країни під назвою Фейсбук.

А ви ще вірите у цю волю Фейсбука? Ну, тагда мьі идьом к вам! - каже нам російський фактор.

- І що ж робити у такому випадку? Не ставати на захист одне одного? - спитає хтось.

- Ставати. Відстоявши одного, витягувати з блокування інших. Доводити мережам, що воно таке - українські Майдани. І - переходити на українську мову. Бо без поширення українського контенту у фейсбуці так і лишимось ми під п'ятою російських менторів, які дуже...

... ну, дуже хочуть правити усім - починаючи від загарбання територій інших країн, закінчуючи такою, здавалося б, дрібницею, як:

Хто?

Править?

̶С̶в̶і̶т̶о̶м̶ Фейсбуком?

скрін заблокованого посту Діани МакаровоїКомментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх